فهرست مطالب

تعمیر و تعویض پاور تلویزیون ال جی

پاور تلویزیون ال جی ، مقاله ای که هم اکنون در حال مطالعه آن هستید، به بررسی برد پاور تلویزیون، علت خرابی آن، مشکلات ناشی از آن و نحوه تعمیر و تعویض آن در تلویزیون ال جی، پرداخته است.

قطعه پاور که به اصطلاح به آن منبع تغذیه تلویزیون نیز گفته می شود، بخشی از دستگاه است که انرژی مورد نیاز برای روشن شدن و روشن ماندن تلویزیون را تأمین می کند. پس با همین تعریف، باید متوجه نقش حیاتی این برد در کارکرد تلویزیون شده باشید.

پاور تلویزیون ال جی
پاور تلویزیون ال جی

اگر برد پاور تلویزیون خراب شود یا بسوزد، دستگاه دیگر نمی تواند روشن شود و به اصطلاح تعمیرکاران و تکنسین ها، تلویزیون به حالت مرگ یا dead می رود.

علت خرابی برد پاور چه می تواند باشد؟

خرابی پاور می تواند علت های مختلفی داشته باشد. بهترین و تضمینی ترین راه برای تشخیص به موقع آن، بررسی محصول توسط تکنسین های مجرب نمایندگی تعمیرات ال جی می باشد. دانش و مهارت این افراد، باعث شده تا بدون آسیب رسانی به دیگر قطعات، به راحتی مشکل را شناسایی و رفع نمایند.

روش های تشخیص خرابی برد پاور

برای تشخیص خرابی برد پاور تلویزیون ال جی، باید به علائمی در تلویزیون توجه نمایید. اگر تلویزیون روشن نمی شود و چراغ استند بای جلوی دستگاه خاموش است، پس ایراد از پاور و برد آن است و باید هر چه زودتر برای تعمیر آن اقدام شود.

حتماً می گویید شاید نیاز به تعویض داشته باشد. جالب است بدانید که این برد در مواقع بسیار نادر نیاز به تعویض دارد و معمولاً قابل تعمیر است. به همین علت است که به یکی از خوش تعمیر ترین قطعات تلویزیونی نیز شهرت یافته است.

این را ببینید  ضبط فیلم در تلویزیون های ال جی

برای تعمیر برد پاور، چه باید کرد؟

معمول و رایج ترین راه حل های تعمیر این قطعه، انجام اقدامات زیر می باشند:

  • تعویض خازن فرسوده
  • تعویض ترانزیستور های خراب
  • تعویض STR (که به دلیل نایاب بودن آن، اگر دچار مشکل شد، ناچار به تعویض برد پاور خواهید شد.)

مشکلات ناشی از خرابی برد تأمین انرژی

اگر برد تلویزیون شما دچار مشکل شود، احتمال ایجاد اختلال در کارکرد دیگر قطعات و تلویزیون، بسیار بالاست و رایج ترین آن ها شامل موارد زیر اند:

  • چشمک زدن چراغ LED تلویزیون و روشن نشدن آن

منشأ اصلی این مشکل، به مدل تلویزیون شما نیز بستگی دارد. اگر از دارندگان تلویزیون های نسل ال سی دی هستید، مشکل قطعاً از برد پاور است، در حالی که در تلویزیون های ال ای دی، مشکل از مین برد می باشد.

مشکلات رایج تلویزیون ال جی مدل 47ln54200

  • خاموش شدن اتوماتیک تلویزیون پس از چند ساعت

اگر تلویزیون شما پس از چند ساعت به صورت خودکار خاموش می شود، مشکل ناشی از برد پاور تلویزیون می باشد.

  • خاموش شدن کامل تلویزیون

خاموش شدن کامل تلویزیون یا همان حالت مرگ یا DEAD، ریشه در خرابی پاور دستگاه شما دارد.

پاور تلویزیون ال جی
پاور تلویزیون ال جی

پیشگیری از خرابی برد پاور تلویزیون

نکته ای که راجع به این برد ها لازم به ذکر می باشد، این است که نسبت به نوسانات برق بسیار حساس اند، پس هنگامی که برق منزل یا محیط کار قطع شد، تلویزیون را از برق بکشید و پس از آن که برق منزل وصل شد، آن را به برق متصل کنید.

این را ببینید  کانال یابی در تلویزیون های ال جی
0/5 (0 نقد و بررسی)
نشت نور در تلویزیون

نشت نور در تلویزیون

نشت نور در تلویزیون همانطور که مطلع‌اید، این روزها قیمت محصولات روبه افزایش هستند و جلوگیری از بروز مشکلات فنی و خراب شدن دستگاه، از

ادامه مطلب »
کم نور شدن تلویزیون

کم نور شدن تلویزیون

چرا نور تلویزیون کم شده است؟ تلویزیون از نمونه اختراعاتی است که امروزه به پرکاربردترین و سرگرم کننده‌ترین لوازم خانگی بدل شده و بروز هر

ادامه مطلب »
تعمیر بک لایت تلویزیون

تعمیر بک لایت تلویزیون

تعمیر بک لایت تلویزیون الجی یکی از مشکلات رایج تلویزیون الجی که افراد زیادی با آن مواجه می‌شوند، خرابی یک لایت است. البته این مشکل

ادامه مطلب »
داغ شدن تلویزیون الجی

داغ شدن تلویزیون الجی

داغ شدن بیش از حد تلویزیون الجی داغ آمدن تلویزیون الجی یکی از ایراداتی است که گاهاً برای کاربران پیش می‌آید و مراجعه کنندگان زیادی

ادامه مطلب »