فهرست مطالب

مشکلات رایج تلویزیون ال جی مدل 47ln54200

تلویزیون ال جی مدل 47ln54200 ، قابل توجه دارندگان تلویزیون ال جی، در این مقاله به رایج ترین خرابی های این تلویزیون که به احتمال زیاد برای شما نیز اتفاق افتاده است، می پردازیم.

دستگاه 47 اینچی فول اچ دی آی ان 54200، از سری تلویزیون های ال ای دی به شمار می رود و علی رغم مقرون به صرفه بودن آن، ویژگی های مناسبی را در خود جای داده است. با این حال، این تلویزیون دارای مشکلات رایج و مشترک در بین تمامی دارندگان خود است. با ما همراه باشید تا به بررسی هر کدام از این مشکلات به همراه راه حل آن ها بپردازیم.

تلویزیون ال جی مدل 47ln54200
تلویزیون ال جی مدل 47ln54200

قبل از پرداختن به مشکلات و نحوه رفع آن ها، لازم است بدانید که بهتر است انجام عملیات تعمیر را به نمایندگی تعمیرات ال جی شهر خود بسپارید، چرا که تکنسین های حرفه ای این مجموعه، با دانش و مهارت کامل خود به طور تضمینی، عملکرد دستگاه شما را مانند روز اول خواهند نمود.

  • تلویزیون صدا دارد، اما تصویر ندارد:

اگر صدا پخش می شود اما تصویری مشاهده نمی کنید، به احتمال زیاد مشکل از بک لایت تلویزیون شماست.

لامپ های ال ای دی بک لایت، وظیفه نمایش تصویر در تلویزیون را بر عهده دارند و در صورت آسیب دیدگی یا سوختگی، تصویر به طور کامل سیاه شده و قابلیت مشاهده آن را نخواهید داشت.

خرابی مین برد تلویزیون ال جی، مدل lw57000

برای تعمیر تلویزیونی که دچار این مشکل شده است، باید تمام لامپ های ال ای دی دستگاه را تعویض نمایید. این بهترین روش برای حل این مشکل است. با این حال اگر بودجه محدودی برای تعمیرات تلویزیون خود دارید، می توانید بسپارید که تنها لامپ های خراب را برایتان تعویض کنند، اما پیشنهاد ما همان تعویض کامل لامپ هاست.

این را ببینید  بررسی مشکلات مربوط به تصویر تلویزیون های LED ال جی
تلویزیون ال جی مدل 47ln54200
تلویزیون ال جی مدل 47ln54200

پیشگیری از خرابی دوباره لامپ های ال ای دی بک لایت

اگر نمی خواهید دیگر شاهد خرابی بک لایت تلویزیون خود باشید، پیشنهاد ما این است که در منوی تنظیمات، نور زمینه و کنتراست را روی 80 تنظیم کنید.

  • خرابی مین برد:

تلویزیون را روشن می کنید، اما تصویری را مشاهده نمی کنید؟ اگر با روشن کردن تلویزیونتان، چراغ چشمک زن قرمز برای چند بار می زند اما تصویری نشان داده نمی شود، پس به احتمال زیاد مشکل از مین برد است. علت این اتفاق نیز ضعف در طراحی سی پی یو در برند این مدل از تلویزیون است.

باری تعمیر تلویزیونی که مین برد آن خراب است، یا باید سی پی یو به طور کامل تعویض گردد و یا توسط کارشناس تعمیر شود. نیاز به تعویض یا تعمیر نیز توسط تعمیرکار پیش از هر اقدامی، تشخیص داده می شود.

از خرابی مین برد جلوگیری نمایید!

شما دارندگان تلویزیون مدل 4ln54200، می توانید با رعایت اقدامات زیر از خرابی مین برد دستگاه جلوگیری نمایید:

  • تلویزیون برای مدت طولانی به طور مثال 5 ساعت روشن نگه ندارید.
  • در منوی تنظیمات، نور زمینه و کنتراست را روی 100 قرار ندهید.
0/5 (0 نقد و بررسی)
کم نور شدن تلویزیون

کم نور شدن تلویزیون

چرا نور تلویزیون کم شده است؟ تلویزیون از نمونه اختراعاتی است که امروزه به پرکاربردترین و سرگرم کننده‌ترین لوازم خانگی بدل شده و بروز هر

ادامه مطلب »
تعمیر بک لایت تلویزیون

تعمیر بک لایت تلویزیون

تعمیر بک لایت تلویزیون الجی یکی از مشکلات رایج تلویزیون الجی که افراد زیادی با آن مواجه می‌شوند، خرابی یک لایت است. البته این مشکل

ادامه مطلب »
داغ شدن تلویزیون الجی

داغ شدن تلویزیون الجی

داغ شدن بیش از حد تلویزیون الجی داغ آمدن تلویزیون الجی یکی از ایراداتی است که گاهاً برای کاربران پیش می‌آید و مراجعه کنندگان زیادی

ادامه مطلب »