دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

داغ شدن بیش از حد تلویزیون. آیا متوجه نقاط ارواح عجیب روی صفحه تلویزیون الجی خود شده اید؟ اگر چنین است، می تواند نشانه گرم شدن بیش از حد تلویزیون الجی شما باشد. گرمای بیش از حد می تواند باعث ایجاد مشکلات متعددی شود، از جمله لکه های ارواح و قطعات نادرست. این مشکلات می تواند ناشی از عوامل متعددی از جمله تجمع گرد و غبار در سیستم تهویه، نصب نامناسب و یا حتی یک قطعه معیوب باشد. خوشبختانه، چند قدم ساده وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از گرمای بیش از حد و ایجاد لکه های ارواح در تلویزیون الجی خود انجام دهید.

داغ شدن بیش از حد تلویزیون
داغ شدن بیش از حد تلویزیون

نقاط ارواح چیست؟

لکه‌های ارواح یک مشکل رایج در تلویزیون الجی‌ها است که به دلیل گرم شدن بیش از حد اجزای تلویزیون الجی ایجاد می‌شود. آنها می توانند به صورت نقاط تاریک یا روشن روی صفحه ظاهر شوند و می توانند حواس پرتی و آزار دهنده باشند. برای جلوگیری از ایجاد نقاط ارواح در تلویزیون الجی، مهم است که آن را خنک و تهویه کنید.

چرا تلویزیون الجی شما بیش از حد گرم می شود؟

دلایل زیادی وجود دارد که چرا تلویزیون الجی شما بیش از حد گرم می شود. یکی از این دلایل عدم تهویه کافی است. این بدان معناست که تلویزیون الجی شما ممکن است جریان هوای مناسبی برای عملکرد موثر نداشته باشد.

برخی از افراد تلویزیون الجی خود را در اتاقی نگه می دارند که نور مستقیم خورشید به آن می تابد. متأسفانه، این می تواند به تلویزیون الجی آسیب برساند. گرمای زیاد می تواند به طور غیرقابل برگشتی به نمایشگر تلویزیون الجی آسیب برساند و به مرور زمان باعث اختلال در عملکرد قطعات شود و یکی از علائم آن می تواند داغ شدن بیش از حد تلویزیون الجی باشد. بهتر است تلویزیون الجی خود را در اتاقی قرار دهید که خنک و دارای تهویه مناسب باشد.

این را ببینید  ULED در مقابل OLED تلویزیون الجی

چگونه از داغ شدن بیش از حد تلویزیون الجی خود جلوگیری کنیم؟

اطمینان حاصل کنید که تلویزیون الجی شما در یک منطقه با تهویه مناسب است. آن را از مبلمان، پرده ها یا هر چیز دیگری که می تواند دریچه های هوا را مسدود کند، دور نگه دارید. برای کمک به گردش هوا و خنک نگه داشتن تلویزیون الجی می توانید از فن نیز استفاده کنید. آن را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید، زیرا گرمای بیش از حد می تواند به تلویزیون الجی شما آسیب برساند. همچنین می توانید از فن های خنک کننده برای افزایش گردش هوا در اطراف تلویزیون الجی استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که مدت زمان روشن شدن تلویزیون الجی را کاهش دهید. در صورت عدم استفاده حتما آن را خاموش کنید، زیرا روشن ماندن آن برای مدت طولانی می تواند باعث گرم شدن بیش از حد آن شود. گرد و غبار و کثیفی می توانند دریچه ها را مسدود کنند و از گردش هوا به درستی جلوگیری کنند و باعث گرم شدن بیش از حد تلویزیون الجی شوند. دریچه ها را با یک پارچه نرم و خشک تمیز کنید و مطمئن شوید که این کار را به طور منظم انجام دهید.

اگر متوجه شدید که تلویزیون الجی شما خیلی داغ می شود یا به طور ناگهانی کار نمی کند، آن را خاموش کرده و از پریز آن جدا کنید. مطمئن شوید که کنسول های بازی خود را از تلویزیون الجی دور نگه دارید زیرا آنها نیز گرما تولید می کنند و می توانند تلویزیون الجی شما را بیش از حد گرم کنند.

این را ببینید  علت کار نکردن پورت usb تلویزیون

توجه داشته باشید که اگر متوجه شدید که تلویزیون الجی شما حتی با وجود این اقدامات احتیاطی بیش از حد گرم می شود، ممکن است به دلیل نقص در ساخت باشد. در این صورت می‌توانید برای چکاپ و/یا ادعای گارانتی تلویزیون الجی با برند تماس بگیرید.

پیشنهاد مطالعه: دلایل چشمک زدن چراغ LED تلویزیون

0/5 (0 نقد و بررسی)