دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

چشمک زدن چراغ LEDتلویزیون. بسیاری از دارندگان تلویزیون الجی گزارش کرده‌اند که چراغ LED درست زیر لوگوی الجی تلویزیون آنها روشن و خاموش می‌شود و تلویزیون روشن نمی‌شود. خوشبختانه یک راه حل بسیار ساده وجود دارد.

چشمک زدن چراغ  LEDتلویزیون
چشمک زدن چراغ LEDتلویزیون

چراغ تلویزیون الجی چشمک می زند

چشمک زدن چراغ تلویزیون الجی به این معنی است که تلویزیون شما در حالت آماده به کار گیر کرده است. برای رفع آن، دکمه کوچک تنظیم مجدد را در پشت تلویزیون خود پیدا کنید. از یک گیره یا خودکار برای فشار دادن / نگه داشتن دکمه تنظیم مجدد به مدت 10 ثانیه استفاده کنید. ممکن است لازم باشد چندین بار این کار را انجام دهید.

این باید تلویزیون را بازنشانی کند و دوباره کار کند. من دیده ام که تلاش های متعددی لازم است تا در نهایت کار کند، بنابراین سریع تسلیم نشوید!

اگر همچنان مشکل دارید، از گیره یا خودکار خود برای فشار دادن سریع دکمه بازنشانی 20 تا 30 بار به داخل و خارج کردن آن استفاده کنید. چندین صاحب تلویزیون الجی گفته اند که این چیزی است که در نهایت مشکل آنها را برطرف کرده است.

قرار دادن دکمه تنظیم مجدد در تلویزیون الجی

تعیین محل دقیق دکمه تنظیم مجدد در تلویزیون الجی کمی دشوار است. برخی از مدل ها به خوبی آن را برچسب گذاری کرده و آن را آشکار می کنند. دیگران تقریباً کاملاً آن را پنهان می کنند.

در بیشتر موارد، دکمه تنظیم مجدد درست در کنار پورت های RCA، HDMI و USB شما قرار دارد. برخی از تلویزیون های الجی این اتصالات را در سمت راست تلویزیون دارند. برخی دیگر آن را در سمت چپ یا زیر قاب جلویی دارند.

وقتی این پورت ها را پیدا کردید، به دنبال یک دکمه تنظیم مجدد بسیار کوچک باشید. من چند نمونه از مکان های دکمه تنظیم مجدد تلویزیون الجی را در زیر ارائه کرده ام تا درک بهتری از آنچه به دنبال آن هستید را به شما ارائه دهم.

این را ببینید  بررسی مین برد تلویزیون های الجی

وقتی آن را پیدا کردید، آن را فشار دهید و حدود 10 ثانیه یا بیشتر نگه دارید و ببینید آیا این کار درست است یا خیر. ممکن است لازم باشد این مرحله را 3-5 بار تکرار کنید. اگر شانسی ندارید، دکمه ریست را به سرعت 20 تا 30 بار فشار دهید و رها کنید.

تلویزیون الجی چرخه برق

راه حل احتمالی دیگری که باید کاملاً امتحان کنید، چرخه برق تلویزیون الجی است. چرخه برقی فقط راهی برای تنظیم مجدد تلویزیون است.

برای انجام این کار، تلویزیون الجی خود را برای حداقل 30 ثانیه از دیوار جدا کنید. پس از اتمام 30 ثانیه، دکمه پاور تلویزیون را به مدت 10 ثانیه فشار دهید و نگه دارید.

مهم است که دکمه پاور را روی خود تلویزیون فشار دهید و نه کنترل از راه دور. این مرحله برق باقیمانده را از تلویزیون خارج می کند و به آن یک تنظیم مجدد می دهد. وقتی دکمه پاور را نگه داشتید، ادامه دهید و تلویزیون خود را دوباره وصل کنید و سعی کنید آن را روشن کنید. امیدوارم که این کار را انجام داده باشد.

چراغ وضعیت LED دو بار چشمک می زند

اگر تلویزیون الجی Roku شما دو بار چشمک می زند، احتمالاً در جستجوی سیگنالی برای اتصال به اینترنت است. این ممکن است به این دلیل باشد که اتصال اینترنت وجود ندارد یا سیگنال ضعیفی دارد. ابتدا تأیید کنید که اینترنت شما به درستی کار می کند. دستگاه دیگری مانند تلفن هوشمند یا رایانه خود را بررسی کنید تا ببینید آیا آنها به درستی متصل هستند یا خیر.

وقتی اینترنت شما کار نمی کند، خوب است که با چرخه برق روتر و مودم خود شروع کنید.

 1. ابتدا روتر خود را از برق بکشید
 2. سپس مودم خود را از برق بکشید
 3. بعد از 30 ثانیه، هر دو را دوباره وصل کنید
 4. قبل از آزمایش اتصال شما، چند دقیقه به آنها فرصت دهید تا راه اندازی مجدد و تنظیم مجدد شوند
این را ببینید  تعمیر انواع بک لایت تلویزیون ال جی

بعد از اینکه چرخه برق شبکه را کامل کردید و شبکه بی سیم شما کار می کند، بررسی کنید که آیا تلویزیون الجی شما کار می کند یا خیر. ارزش آن را دارد که تلویزیون الجی خود را دوباره برقی کنید تا مطمئن شوید که دوباره به خودی خود وصل می شود. اگر اینطور نیست، دو گزینه برای امتحان و اتصال به اینترنت دارید.

گزینه 1: اعتبار وای فای خود را دوباره وارد کنید

دکمه Home را روی ریموت فشار دهید

 1. تنظیمات را انتخاب کنید
 2. Network را انتخاب کنید
 3. Wireless را انتخاب کنید
 4. اگر قبلاً انتخاب نشده است، شبکه Wi-Fi خود را انتخاب کنید
 5. رمز عبور خود را وارد کنید
 6. اتصال را انتخاب کنید

اگر وای فای شما هنوز وصل نمی شود، فاصله روتر را در نظر بگیرید یا اگر چیزی مانع سیگنال می شود. با استفاده از این تست سرعت می توانید قدرت وای فای خود را روی گوشی خود تست کنید.

گزینه 2: از اتصال اینترنت سیمی استفاده کنید

همیشه راحت‌ترین نیست، اما سریع‌ترین است و پهنای باند روتر شما را آزاد می‌کند. با استفاده از کابل اترنت، روتر یا سوئیچ شبکه خود را مستقیماً به درگاه اترنت در پشت تلویزیون هوشمند الجی خود وصل کنید. مراحل زیر را برای به روز رسانی تنظیمات تلویزیون خود دنبال کنید تا مطمئن شوید که از اتصال سیمی استفاده می کند.

 1. دکمه Home را روی ریموت فشار دهید
 2. تنظیمات را انتخاب کنید
 3. Network را انتخاب کنید
 4. Wired (Ethernet) را انتخاب کنید

اگر چراغ وضعیت LED شما همچنان سوسو می‌زند، به راه‌حل بعدی بروید.

تنظیم مجدد کارخانه

بهترین راه حل بعدی بازنشانی به تنظیمات کارخانه است. این کار تلویزیون را به روزی که آن را خریده اید بازنشانی می کند، بنابراین آماده باشید که تلویزیون خود را دوباره پیکربندی کنید و اگر تلویزیون هوشمند است دوباره به شبکه خود متصل شوید.

این را ببینید  تلویزیون LG B1 65 inch

در اینجا نحوه بازنشانی کارخانه ای تلویزیون الجی آورده شده است:

 1. دکمه Home را روی ریموت فشار دهید
 2. تنظیمات را انتخاب کنید
 3. تنظیمات بیشتر را انتخاب کنید
 4. Device Preference را انتخاب کنید
 5. Reset را انتخاب کنید
 6. تنظیم مجدد داده های کارخانه را انتخاب کنید
 7. پاک کردن همه چیز را انتخاب کنید

امیدواریم با این کار مشکل شما برطرف شود و بتوانید از تلویزیون خود لذت ببرید. اگر نه، ممکن است مشکل عمیق تری باشد، پس ادامه دهید.

نتیجه

اگر تلویزیون الجی شما یک چراغ چشمک زن روشن دارد و تلویزیون کار نمی کند، به احتمال زیاد نیاز به تنظیم مجدد سخت افزاری دارد.

برای انجام این کار، دکمه کوچک تنظیم مجدد را در پشت تلویزیون خود پیدا کنید. از یک گیره یا خودکار برای فشار دادن / نگه داشتن دکمه تنظیم مجدد به مدت 10 ثانیه استفاده کنید. ممکن است لازم باشد چندین بار این کار را انجام دهید.

یافتن دکمه تنظیم مجدد ممکن است کمی مشکل باشد، اما در بیشتر موارد، در کنار پورت های RCA، HDMI و USB تلویزیون شما قرار دارد. اگر بازنشانی سخت‌افزاری کار نمی‌کند، باید تلویزیون خود را روشن کنید.

برای انجام این کار، تلویزیون الجی خود را برای حداقل 30 ثانیه از دیوار جدا کنید. پس از اتمام 30 ثانیه، دکمه پاور تلویزیون را به مدت 10 ثانیه فشار دهید و نگه دارید.

اگر هر دو مرحله تنظیم مجدد و چرخه برق مشکل شما را برطرف نکرد، احتمالاً نور پس زمینه معیوب تلویزیون شما باعث این مشکل شده است.

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با دلایل کندی تلویزیون الجی

0/5 (0 نقد و بررسی)