دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

HDMI چیست و چه فوایدی دارد؟

آیا به یاد دارید که در جلوی یک تلویزیون سیاه و سفید قدیمی نشسته اید و آنتن ها را پیچیده می کنید تا یک تصویر واضح و تصویر بگیرید؟ فن آوری مدرن مسیری طولانی را طی کرده است. برای کسانی از ما که به پهنای باند سینمای خانگی پریدیم ، فناوری HDMI به خودی خود باعث سهولت در اتصال چندین دستگاه شده است. صدای غنی و تصاویر زیبا که از طریق این کابل ها رله می شوند ، آنها را به قهرمانان فراموش شده سیستم سینمای خانگی تبدیل می کند. با این حال ، هنگامی که یک کابل HDMI خراب شود ، می تواند تمام سیستم سینمای خانگی شما را متوقف کند.

علائم و رفع مشکلات مربوط به کابل HDMI بد چیست؟

بنابراین شایع ترین علائم و رفع مشکلات مربوط به کابل HDMI بد چیست؟

برای بیشتر موارد کلی ، صرفاً چک کردن کابل HDMI می تواند به اصلاح هرگونه مشکل کمک کند. دلیل این امر این است که پورت های HDMI خیلی محکم نیستند و ممکن است کابل ها در اثر استفاده شل شوند.

برای مشکلات دستی ، 4 رفع احتمالی وجود دارد. این موارد شامل موارد زیر است: دوباره ترتیب دادن نوبت به روند خود ، بررسی ورودی ورودی ، بررسی وضوح ویدیوی خود و بررسی بروزرسانی های نرم افزار.

برای مشکلات HDR ، 3 رفع احتمالی شامل: استفاده از کابل های پر سرعت ، اطمینان از سازگاری همه دستگاه ها با HDR ، و بررسی تنظیمات وضوح تصویری است.

برای مسائل HDMI-DVI ، 3 راه حل بالقوه وجود دارد. این موارد عبارتند از: اطمینان از سازگاری کلیه دستگاه ها با HDCP ، بررسی مشکلات تبدیل و تماس با پشتیبانی فنی.

این را ببینید  دیگر نگران تلویزیون OLED الجی نباشید

از آنجا که ارتباط HDMI شما با سیستم سینمای خانگی شما چقدر مهم است ، دانستن اینکه کدام یک از موضوعات رایج ترین و همچنین راه حل ها ضروری است. نه تنها می توانید با خرید هر کابل جدید با هر شماره ، در هزینه صرفه جویی کنید ، بلکه می تواند به شما در شناسایی سریع موضوعات احتمالی کمک کند و به سرعت باعث شود که سینمای خانگی خود را به سرعت پشتیبان گیری و راه اندازی کنید.

بهترین راه برای جلوگیری از هر یک از این موارد ، استفاده از کابل HDMI با کیفیت بالا است. بسیاری اوقات ، مردم فکر می کنند که یک کابل فقط یک کابل است ، با این وجود استفاده از کابل HDMI با کیفیت پایین می تواند در آینده به مشکلاتی منجر شود.

چه چیزی HDMI را خاص می کند؟

رابط چندرسانه ای High Definition ، که به عنوان HDMI نیز شناخته می شود ، اتصال را به روش هایی که اغلب دست کم گرفته است ، بهبود بخشید. در سال 2004 به معرفی مصرف کنندگان الکترونیکی ، HDMI به منظور پاسخگویی به نیازهای یک صنعت در حال تغییر در حال پیشرفت است.

HDMI 2.0 ، جدیدترین تکرار در دسترس مصرف کنندگان ، از فناوری 4K از طریق رنگ 12 بیتی و رزولوشن های حداکثر 60 فریم در ثانیه پشتیبانی می کند. با این حال ، HDMI 2.1 فراتر از این فراتر خواهد رفت. اعلام شده در سال 2017 و هنوز چند سال از تولید کامل فاصله دارد ، HDMI 2.1 به پشتیبانی از ظهور فناوری 10K کمک خواهد کرد و به گسترش قابلیت های 4K و 8K ادامه خواهد داد.

این را ببینید  ماشین ظرفشویی الجی شروع به کار نمی کند؟

اما این همه امکانات برای شما چه معنی دارد؟ کابل های HDMI سیگنال های صوتی و تصویری را بین دستگاه های متصل شده شما رله می کنند. این بدان معناست که دیگر نیازی به کابل های جداگانه برای صدا و تصویر ندارید.

HDMI همچنین اطلاعاتی را که به عنوان “لرزش دست” شناخته می شود ، رله می کند. به عبارت دیگر ، کابل های HDMI داده های محافظت از کپی ، انواع مؤلفه ها ، قابلیت ها و محدودیت ها را بین دستگاه های متصل شما رله می کنند.

HDMI و به ویژه HDMI ARC (کانال بازگشت صدا) همچنین از فناوری کنترل الکترونیکی مصرفی (CEC) پشتیبانی می کنند. این به شما امکان می دهد تا از یک ریموت برای کنترل عملکرد اصلی تا 15 دستگاه متصل استفاده کنید.

فناوری HDMI ردپای سیستم سینمای خانگی شما را به حداقل می رساند ، توانایی های شما را ساده می کند و تقریباً از همه سیستم عامل ها و دستگاه ها پشتیبانی می کند. اگر کل تئاتر خانگی شما تنظیم نشده باشد ، این یک سیستم برای سیستم سرگرمی شما محسوب می شود.

0/5 (0 نقد و بررسی)