دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

هزینه تعمیر بک لایت چقدر است؟

با توجه به این که اکثرا خرابی های تلویزیون با توجه به مصرفی بودن آن بک لایت می باشد سوالات زیادی در مورد آن پرسیده می شود که می توان به صورت خلاصه چنین توضیح داد. اکثرا پرسیده می شود که چطوری می توان تشخیص داد که خرابی تلویزیون ما از بک لایت می باشد.

همه تلویزون ها علایم یکسانی ندارند مثلا در تلویزیون های الجی با چراخ چشمک زن  می توان تشخیص داد و در ال جی معمولا تصویر یک لحظه می آید و دوباره قطع می گردد و … و همچنین در مورد قیمت و هزینه تعمیر بک لایت پرسیده می شود که به طور خلاصه می توان گفت بک لایت هم قابل تعمیر است.

به این صورت که فقط چند تعداد خرابی led را عوض کرد و بهترین راحل تعویض تمامی بک لایت است که آن هم رقم های مختلفی دارد که از غیر اورجینال های مختلف گرفته تا اورجینال شرکتی مرکز خدمات برای راحتی مشتریان و شفاف سازی بیشتر به منزل مشتریان مراجعه می نمایند و قبل از هر کاری اول برآورد قیمت می کنند و بعد با مشورت صاحب دستگاه قطعه معیوب یا کل بک لایت را در حضور مشتری عوض می نمایند تا هیچ شک و تردیدی باقی نماند و در آخر با تغییرات در تغذیه دستگاه مانع از خرابی مجدد آن می گردد.

بک لایت یکی از قطعات مهم تلویزیون می باشد. هزینه تعمیر بک لایت هم معمولا یکی از دغدغه های مشتریان مرکز خدمات می باشد. اما پیش از آن باید کمی درباره بک لایت بدانید.

این را ببینید  ‌کلید پرکاربرد کنترل تلویزیون

بک لایت چیست؟

در تمامی تلویزیون های lcd و led صفحه نمایش که همان لیکویید نام دارد تصویر را تشکیل می دهد ولی هیچ نوری ندارد و به خاطر اینکه تصویر نمایان شود احتیاج به نوری دارد که باید از پشت به آن تابانده گردد تا تصویر مشخص گردد به آن بک لایت گفته می شود.

اگر نور پشت صفحه توسط لامپ های فلورسنت تامین گردد به آن تلویزیون lcd و اگر نور توسط دیود نورانی یا ال ای دی تامین گردد به آن تلویزیون led گفته می شود.

0/5 (0 نقد و بررسی)