دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

آموزش نصب تلویزیون‌ بر روی دیوارخانه

پس از خرید یک تلویزیون چند ده اینچ غول پیکر و سینمای خانگی چندین باندی، نوبت به نصب تلویزیون بر روی دیوار و تنظیم صحیح آنها می ‌رسد تا با توجه به محیط اتاق، بهترین کیفیت ممکن را در قبال هزینه‌ ها داشته باشیم. وگرنه همان تلویزیون ۲۱ اینچ و دستگاه پخش سی‌ دی قدیمی هم از پس پخش عادی فیلم‌ها و اخبار تلویزیون بر می‌آیند.

اصول اولیه برای شروع کار

شما ابزار لازم را در اختیار دارید. اتاق مورد نظر را انتخاب کرده و همه چیز را اندازه گرفته اید. با تحقیق و کنکاش کافی یک صفحه ‌نمایش بسیار بزرگ و عالی خریداری کرده‌ اید. سینمای خانگی ‌تان آماده است. کابل‌ های لازم را در اختیار دارید.

پایه دیواری تلویزیون‌ های صفحه‌ تخت

امروزه دیگر کسی به دنبال تلویزیون‌ های بزرگ رومیزی نمی ‌رود و اغلب یا تلویزیون ‌های نازک پلاسما را خریداری می کنند و یا به سراغ تلویزیون ‌های LED  و LCD برندهایی چون سامسونگ، ال جی و یا سونی و … می ‌روند. زیرا با نصب تلویزیون روی دیوار، علاوه بر اینکه تا حد بسیار زیادی در فضای اتاق صرفه جویی می‌ شود و از هزینه خرید میز تلویزیون آنچنانی هم کاسته می ‌شود.

البته قبل از شروع به نصب تلویزیون جدید و زیبایتان روی دیوار به برخی ابزارها نیاز دارید که بهتر است دم دستتان آماده باشند:

  • ‫قلاب دیواری (که معمولا درون کارتن تلویزیون قرار دارد)
  • تراز
  • ‫دریل
  • ‫متر
  • ‫پیچ گوشتی
  • ‫مداد
  • سیم چین

مطمئن باشید که دم دست بودن این ابزارها کار نصب را بسیار راحت‌ تر و سریع ‌تر می کند. البته پیچ و رول ‌پلاک مناسب را هم نباید فراموش کنید. در صورتی که در کارتن تلویزیون پیچ و رول ‌پلاک مناسب و به تعداد را نیافتید، حتماً آنها را از قبل و همراه با بقیه ابزارها تهیه کنید.

این را ببینید  تلویزیون ال جی سری LG UN73 

نکته: این یک راهنمای ساده برای نصب آسان قلاب دیواری و قرار دادن تلویزیون بر روی آن است.

نصب تلویزیون بر روی دیوار

اولین نکته قبل از نصب تلویزیون بر روی دیوار این است که در صورت امکان حتما تلویزیون اچ ‌دی را بر روی دیواری با زاویه ۹۰ درجه با پنجره اصلی اتاق نصب کنید تا نور آن شما را اذیت نکند. با این کار بدون این که مجبور باشید که پنجره را بپوشانید و نور روز را از دست بدهید، همه می ‌توانند بدون مزاحمت به تماشای تلویزیون بپردازند.

قدم اول: محل دقیق تلویزیون را روی دیوار مشخص کنید. برای این کار بهتر است قلاب دیواری را پشت تلویزیون قرار داده و تلویزیون را دو نفری روی دیوار نگه دارید. حالا، دیگران می‌توانند در خصوص جای آن نظر دهند.

بهترین موقعیت معمولا در وسط دیوار و ارتفاعی هم تراز چشم فرد (در حالت نشسته) است. وقتی که جای دقیق تلویزیون مشخص شد، قلاب دیواری را همان جا نگه داشته و تلویزیون را به جای امنی منتقل کنید. حالا جای پیچ ‍‌های قلاب دیواری را با مداد روی دیوار مشخص کنید.

قدم دوم: اکنون کمی باید کار سخت انجام دهید. ابتدا از صاحبخانه و افراد مطلع سوال کنید که سیم برق از زیر محلی که می ‌خواهید آن را سوراخ کنید عبور نکرده باشد. سپس سر مته مناسب را (بسته به اندازه پیچ و رول ‌پلاکی که در جعبه قلاب دیواری است) بر روی دریل سوار کرده و سوراخ‌ های مناسبی را در دیوار ایجاد کنید.

قدم سوم: با رول ‌پلاک و پیچ، قلاب دیواری را در جای خود محکم کرده و بخش مربوط به پشت تلویزیون را هم در محل خود بسته و مطمئن شوید پیچ‌ ها را کاملا سفت کرده‌ اید. البته فشار اضافی علاوه بر خراب کردن پیچ ‌ها می‌ تواند به تلویزیون شما هم آسیب برساند. اکنون نوبت آخرین مرحله و نصب تلویزیون روی قلاب است.

این را ببینید  برعکس شدن تصویر تلویزیون

–پیشنهاد اول: به دلیل وزن بالا و حساسیت زیاد تلویزیون حتما این کار را چند نفره انجام دهید.

–پیشنهاد دوم: قبل از نصب تلویزیون بر روی دیوار، تمام کابل ‌های لازم را پشت آن وصل کنید. زیرا بعدا اتصال کابل به پشت تلویزیون بسیار سخت و طاقت ‌فرسا خواهد بود.

تبریک می گوییم، شما این کار را با موفقیت پشت سر گذاشتید.

راهنمای انتخاب یک قلاب دیواری

برای انتخاب قلاب دیواری مناسب، در اولین قدم حتما به دفترچه راهنما و نمایندگی فروش تلویزیونتان مراجعه کنید. ‫قبل از خرید قلاب دیواری، مطمئن شوید که مناسب اندازه تلویزیون شما است و می‌تواند وزن آن را تحمل کند. پس قبل از اینکه برای خرید بروید، اندازه صفحه و وزن تلویزیون را از روی کارتن و یا دفترچه‌اش یادداشت کنید. ‫در انتخاب قلاب دیواری به نوع استفاده دقت کنید:

قلاب دیواری مسطح به شما اجازه می‌دهد که تلویزیون را به شکل ثابت و تا حد ممکن نزدیک به دیوار نصب کنید.

قلاب دیواری متحرک کمی از دیوار فاصله دارد، اما به شما اجازه می‌دهد که تلویزیون را به سمت بالا و پایین تقریباً ۱۵ تا ۲۰ درجه حرکت دهید.

قلاب دیواری مفصل‌دار هم امکان هر حرکت و چرخشی را در جهت‌های دلخواه برایتان فراهم می‌آورد، اما فاصله تلویزیون تا دیوار کمی بیشتر از حد معمول خواهد بود.

0/5 (0 نقد و بررسی)