دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

اتصال موبایل به تلویزیون های Gplus

یکی از مهم‌ ترین و رایج ترین سؤالات مشتریان پس از خرید یک تلویزیون هوشمند، چگونگی اتصال آن به گوشی تلفن همراه است. در این مقاله به بررسی نحوه اتصال موبایل به تلویزیون های سری Gplus پرداخته ایم. تلویزیون‌ های برند جی پلاس در دو سری ارائه شده و در هر سری، شامل تعدادی مدل هوشمند است.

نحوه‌ ی اتصال موبایل به این تلویزیون ها به مدل بستگی دارد. از این رو لازم است ابتدا مدل دستگاه خود را بدانید تا بتوانید اتصال موبایل را انجام دهید. مدل تلویزیون، پشت دستگاه درج شده است.

اتصال موبایل به تلویزیون های Gplus
اتصال موبایل به تلویزیون های Gplus

اتصال موبایل به تلویزیون های هوشمند سری اول جی پلاس

ابتدا توجه داشته باشید که برای مانتیور کردن و نمایش صفحه‌ی گوشی بر روی تلویزیون، لازم است موبایل شما قابلیت Mirroring داشته باشد. بدین شکل از طریق برنامه Wireless Display در منوی تلویزیون، می ‌توان به راحتی گوشی را به تلویزیون متصل کرد. دقت کنید که گوشی ‌های Apple به تلویزیون ‌های هوشمند سری اول G Plus متصل نمی ‌شوند.

سری اول تلویزیون های هوشمند G plus شامل مدل های زیر است:

 • -50GU812SGTV
 • -55GU812SGTV
 • -56GU811NGTV

چنانچه تلویزیون شما یکی از مدل ‌های بالا می ‌باشد، ابتدا کلید HOME بر روی کنترل تلویزیون را انتخاب کنید، سپس وارد قسمت لیست برنامه (App List) شوید و صفحه‌ ی Wireless Display  را باز کنید.

تنظیمات موبایل اندروید

در گوشی گزینه‌ ی مورد نظر برای اسکرین نمودن صفحه بر روی دستگاه تلویزیون را انتخاب کنید. این گزینه بر روی موبایل‌ های برند های مختلف، متفاوت است. در برند LG  گزینه ‌ای تحت عنوان میراکست موجود است. در گوشی سامسونگ و سونی گزینه Screen Mirroring  و یا Smart view  می ‌باشد. در باقی برند ها نیز می ‌تواند نام ‌هایی با همین معنا و محتوا باشد. توجه داشته باشید گاهی برقراری اینترنت و فیلترشکن، هنگام اتصال دو دستگاه اختلال ایجاد می ‌کند.

این را ببینید  دلایل سیاهی نمایشگر تلویزیون هنگام روشن کردن
اتصال موبایل به تلویزیون های Gplus
اتصال موبایل به تلویزیون های Gplus

روش ‌های اتصال موبایل به تلویزیون های هوشمند سری دوم جی پلاس

تلویزیون ‌های هوشمند نسل دوم جی پلاس شامل مدل ‌های زیر است:

 • GTV-49JU811N
 • GTV-49JU812N
 • GTV-55JU811N
 • GTV-55JU812N
 • GTV-65JU821S

استفاده از اینترنت در تلویزیون های ال جی

برای اتصال گوشی به مدل‌ های سری دوم تلویزیون ‌های جی پلاس، از راه های زیر اقدام کنید:

 • اتصال از طریق تنظیمات گوشی و تلویزیون: ابتدا کلید HOME بر روی کنترل تلویزیون را انتخاب کنید، سپس وارد قسمت Air Screen شوید و Screen Mirror را انتخاب کنید.

در تنظیمات موبایل گزینه‌ ی مربوط به اسکرین کردن صفحه بر روی دستگاه تلویزیون را انتخاب کنید. این گزینه بر روی موبایل‌ های برند های مختلف، متفاوت است. در برند LG، گزینه ی میراکست مربوط به این عملکرد است.

 • اتصال از طریق برنامه‌ی I Smart: مزیت های اتصال با استفاده از این اپلیکیشن، موارد زیر هستند:
 • نمایش (Mirroring) تصویر تلویزیون های جی پلاس بر روی موبایل.
 • کنترل کردن تلویزیون جی پلاس از طریق موبایل.
 • اتصال گوشی Apple به تلویزیون‌ GPlus و اشتراک گذاری محتوا.

از برنامه‌ی I Smart، چگونه استفاده کنیم؟

 1. در نخستنی گام، اپلیکیشن را بر روی گوشی خود، از طریق اپ استور یا سایت های معتبر، دانلود نمایید.
 2. تلویزیون و موبایل را به یک مودم متصل کنید، زیرا برای استفاده از برنامه نیاز است هر دو دستگاه یک نقطه‌ی اتصال مشترک داشته باشند. سپس برنامه را بر روی گوشی باز کنید و گزینه‌ی Connect to TV را انتخاب کنید.
اتصال موبایل به تلویزیون های Gplus
اتصال موبایل به تلویزیون های Gplus

کنترل تلویزیون جی پلاس از طریق موبایل

برای کنترل تلویزیون از طریق گوشی در برنامه‌ی I SMART، وارد قسمت Remote شوید. کلید های Power، HOME، منو، بازگشت، تغییر کانال، تغییر میزان صدا، Mute و اعداد برای استفاده در این قسمت قرار گرفته است.

این را ببینید  تعمیر تلویزیون پلاسما

دریافت تصویر و صدای تلویزیون بر روی موبایل

قابلیت مانیتورینگ معکوس از تلویزیون بر روی گوشی، یکی از ویژگی های سری دوم تلویزیون های جی پلاس ال جی می باشد. با استفاده از این ویژگی شما می توانید به واسطه ی برنامه ی I Smart، تصویر تلویزیون را بر روی صفحه ی موبایل خود داشته باشید. برای دریافت صفحه نمایش تلویزیون و صدای آن بر روی گزینه‌ های مشخص شده کلیک کنید.

اتصال موبایل به تلویزیون های Gplus
اتصال موبایل به تلویزیون های Gplus
3.2/5 (44 نقد و بررسی)