دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

تعمیر ال سی دی تلویزیون الجی

تعمیر ال سی دی تلویزیون به دلایل مختلفی انجام می شود. دلایل مختلفی ممکن است باعث شود که شما بخواهید ال سی دی تلویزیون خود را به دست تعمیرکار تلویزیون بسپارید. خط خوردگی، شکستگی، آبخوردگی پنل ال سی دی، کم نور شدن، پرش تصویر و … عواملی هستند که انجام تعمیر تلویزیون را اجتناب ناپذیر می کنند.

از آنجا که ال سی دی تلویزیون یکی از مهم ترین و در واقع گران قیمت ترین بخش تلویزیون محسوب می شود، باید در ایمنی و سلامت آن دقت نظر داشته باشید. برخی از خرابی های ایجاد شده در ال سی دی، ممکن است قابل تعمیر نباشد و مجبور به تعویض ال سی دی تلویزیون باشید.

در این صورت و به خاطر قیمت بالای صفحه نمایش تلویزیون، بهتر است از تعمیر یا تعویض آن صرف نظر نموده و به فکر خرید یک تلویزیون جدید باشید. اما برخی دیگر از ایرادها و خرابی ها در ال سی دی بروز می کنند که به راحتی قابل تعمیر هستند. در این مطلب به ایرادها و نحوه تعمیر ال سی دی تلویزیون خواهیم پرداخت. تا انتها همراه ما باشید.

ایرادهای ال سی دی تلویزیون

همان طور که اشاره کردیم، ال سی دی تلویزیون به دلایل مختلفی دچار خرابی می شود و نیاز به تعمیر پیدا می کند. در اینجا تعدادی از مهم ترین ایرادها را بررسی می کنیم:

۱- آبخوردگی پنل تلویزیون

در صورت آبخوردگی یا خیس شدن پنل تلویزیون باید بلافاصله دستگاه را خاموش کرده و از روشن کردن مجدد آن خودداری کنیم. در صورتی که تلویزیون در زمان خیس شدن خاموش است آن را به همان حالت رها کرده و به هیچ عنوان روشن نکنید. زیرا پنل های ال سی دی به شدت در مقابل رطوبت آسیب پذیر هستند.

این را ببینید  نکات مهم تلویزیون هوشمند

۲- کم نور شدن ال سی دی

کم نور شدن تصویر در ال سی دی، مربوط به بک لایت و یا برد اینورتر دستگاه است. انجام تعمیرات در این بخش حتما باید به دست کارشناسان و متخصصان تعمیرات تلویزیون ال سی دی صورت گیرد.

۳- پرش تصویر

پرش تصویر و جابجایی های ناگهانی آن بر روی صفحه نمایش، به دلیل بروز اختلالاتی است که در پنل صورت گرفته است. در این صورت پنل می بایست تعویض گردد.

۴- دیر روشن شدن تصویر

بروز این مشکل بیشتر به دلیل وجود مشکلاتی است که در برد تغذیه بروز می کند. بیشتر تعمیراتی که در این بخش تلویزیون انجام می شود، نتایج مثبتی داشته و منجر به بازگشت تلویزیون به وضعیت اولیه می شود.

شکستگی و ضربه خوردن ال سی دی تلویزیون

شکستگی ال سی دی تلویزیون به دلایل مختلفی ممکن است بروز کند. اگر این اتفاق به دلیل برخورد با یک شی تیز، رخ داده باشد تنها راه حل، تعویض ال سی دی با یک ال سی دی جدید و اورجینال می‌باشد.

در بعضی از مواقع نیز مشاهده شده است که افراد برای تمیز نمودن صفحه نمایش تلویزیون به جای استفاده از یک دستمال ضد خش با استفاده از قدرت دست سعی می کنند صفحه نمایش تلویزیون را تمیز نمایند.

اگر هر روز با همین شیوه اقدام به تمیز نمودن صفحه تلویزیون نمایید باید منتظر نمایان شدن خطوط عمودی روی صفحه تلویزیون باشید. این خطوط به دلیل ضربه دیدن به صفحه نمایش ظاهر می شوند.

در صورتی که با خطوط عمودی روی تلویزیون خود رو به رو شدید، مدت زمان استفاده از تلویزیون را کاهش دهید. با کم کردن مدت زمان استفاده از تلویزیون عمر دستگاه شما بیشتر می شود. هرگز فراموش نکنید که در صورت وجود خطوط عمودی و افقی روی صفحه نمایش تلویزیون، دیگر تلویزیون شما قابل تعمیر نبوده و باید اقدام به خرید یک تلویزیون جدید نمایید.

این را ببینید  پورت و ورودی تلویزیون

تعمیر ال سی دی تلویزیون الجی

مشکلاتی از قبیل شکستگی پنل که در اثر ضربه، افتادن و موارد مشابه ایجاد می شود، آبخوردگی پنل تلویزیون که به دلیل نفوذ مایعات رسانا به داخل تلویزیون اتفاق می افتد و در نهایت منجر به آسیب فلت های انتقال دهنده تصویر می شود، خرابی در تصویر با ایرادهایی مثل خطوط عمودی و یا پیکسل سوختگی و … مشکلاتی هستند که در تلویزیون های LCD الجی ایجاد شده و در نتیجه تعویض و یا تعمیر ال سی دی الجی را ضروری می سازد.

در صورتی که تلویزیون الجی شما دچار خرابی در پنل و یا اختلال در عملکرد گشته است، می توانید با مراجعه به نمایندگی مجاز تعمیرات تلویزیون الجی، ایرادهای پیش آمده در آن را رفع نمایید.

تعمیر ال سی دی تلویزیون ال جی

ال سی دی در تلویزیون های ال جی نیز مانند سایر برندها دچار مشکلاتی می شود که به تعمیر تلویزیون ال جی منجر می شود. در تلویزیون های LCD ال جی، تعمیر صفحه نمایش شکسته یکی از پرهزینه ترین تعمیرات است. کم نور شدن صفحه تلویزیون ال جی، یکی دیگر از مشکلات ال سی دی تلویزیون ال جی است.

عیوب متداول در تلویزیون های ال سی دی ال جی سری B، قطع و وصل شدن تلویزیون است گاهی اوقات تلویزیون روشن می شود و گاهی روشن نمی شود. برای تعمیر، برد مین باید تعویض شود و در بعضی موارد برد مین قابل تعمیر است.

0/5 (0 نقد و بررسی)