دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

چه تنظیماتی در ریست فکتوری تلویزیون LG تغییر می کنند؟

ریست فکتوری یا همان بازگشت به تنظیمات کارخانه قابلیتی است که برای ترمیم وضعیت نرم افزاری دستگاه های هوشمندی چون تبلت و گوشی کاربرد فراوان دارد. ریست فکتوری در تلویزیون نیز به همین شکل بعد نرم افزاری دستگاه را بازگردانی می کند. همان طور که می دانید پس از ریست فکتوری در گوشی موبایل کلیه ی تنظیمات و ابعاد دستوری به حالت پیش فرض تغییر می کنند. ریست فکتوری تلویزیون ال جی هم موجب حضور دوباره ی حالت پیش فرض می شود. ادامه ی مقاله ی پیش رو را از دست ندهید تا به شما بگوییم برای بازگشت به تنظیمات کارخانه در تلویزیون ال جی باید چه کرد.

ریست فکتوری تلویزیون ال جی

در پروسه ی ریست فکتوری تلویزیون ال جی، تمامی تنظیماتی که کاربر به صورت دستی آن ها را تغییر داده است؛ به حالت اولیه ی خود بر می گردند. در این راستا تنظیمات و اطلاعاتی که مرتبط با نحوه ی استفاده از تلویزیون می شوند نیز قرار دارند. برای مثال کلیه ی اطلاعاتی که در خصوص جستجوی کانال ها انجام داده اید پس از به اتمام رسیدن فرآیند ریست فکتوری تلویزیون LG پاک می شوند. تنظیماتی چون رنگ، نور و صدا تغییر کرده و معمولا پس از ریست به حالت متوسطی منتقل می شوند. بنابراین اگر وضعیت تنظیماتی تلویزیون وضعیت ایده آلی برایتان یافته است، شاید بهتر باشد از انجام ریست فکتوری منصرف شوید.

چه زمانی تلویزیون ال جی را ریست کنیم؟

ریست فکتوری تلویزیون ال جی و یا سایر برندهای موجود در بازار ممکن است تغییراتی در تنظیمات ایجاد کند که دیگر قابل برگشت نباشند. بدین دلیل توصیه می شود پیش از تصمیم به انجام این کار با کارشناسان نمایندگی تی وی مانیتور مشورت کنید. به هر حال ریست فکتوری در تلویزیون قدرت چندانی برای رفع عیوب سیستماتیک ندارد. این پروسه تنها تنظیمات تلویزیون را به حالت اولیه ی خود منتقل می کند و دارای کاربرد دیگری نیست. اما گاهی اوقات مشکل هنگ کردن تلویزیون با یک ریست ساده برطرف خواهد شد.

این را ببینید  تعمیر تلویزیون ال جی 75UK71500GI

نحوه ی ریست فکتوری تلویزیون ال جی

ریست فکتوری تلویزیون ال جی کار چندان دشواری نیست. کافی است به منوی اصلی تلویزیون مراجعه کنید و گزینه ی مرتبط به آن را بیابید. البته برای یافتن گزینه ی ریست فکتوری مدل دستگاه حائز اهمیت است.

بازگشت به تنظیمات کارخانه در تلویزیون ال جی WebOS System

اگر تلویزیون ال جی مورد استفاده ی شما شامل WebOS System می باشد، ابتدا باید به تنظیمات تلویزیون بروید. سپس به قسمت General Menu رفته و گزینه Reset to Initial Settings را انتخاب کنید. در این مرحله پیام هشداری از طرف تلویزیون نمایان می شود که درباره ی اطمینان شما از انجام پروسه ی ریست فکتوری سوال می کند. با تایید گزینه ی بله، ریست فکتوری تلویزیون ال جی آغاز خواهد شد.

بازگشت به تنظیمات کارخانه در تلویزیون ال جی Netcast System

در صورتی که تلویزیون ال جی مورد نظر از Netcast System استفاده می کند، برای شکل گیری فرآیند ریست فکتوری تلویزیون ال جی، دکمه SETTINGS ریموت کنترل را بفشارید. البته می توان از گزینه ی Home و منوی موجود در آن هم برای حضور در بخش تنظیمات استفاده کرد. سپس از نوار کناری سمت چپ گزینه Reset to Factory Default را انتخاب کنید. در آخر پیام هشدار را تایید کرده و تلویزیون را ریست کنید.

0/5 (0 نقد و بررسی)