دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

ما تلویزیون خود را دستگاهی قابل اعتماد می‌دانیم که بر حسب تقاضا کار می‌کند تا نیازهای سرگرمی منظم ما را تامین کند. گاهی اوقات می توانیم برای لذت بردن از برنامه مورد علاقه خود آماده شویم و با صفحه سیاه روبرو می شویم. چندین مشکل می تواند باعث شود تلویزیون ال جی شما صفحه نمایش سیاهی داشته باشد.

به روز رسانی سیستم عامل، اطمینان از برق رسانی به تلویزیون و اطمینان از اتصال صحیح کابل ها، اکثر مشکلات را حل می کند. چرخه برق تلویزیون یا قطع کردن برق برای لحظه ای اغلب صفحه سیاه را برطرف می کند و عملکرد تلویزیون را بازنشانی می کند. مشکلاتی از حالت تصویری که انتخاب کرده‌اید، یک نقص موقتی که منجر به سیاه شدن صفحه‌نمایش شده است، رفع گرمای بیش از حد نور پس‌زمینه و موارد دیگر همگی می‌توانند منجر به این مشکل شوند. به خواندن ادامه دهید تا بهترین راه حل این مشکل را بیابید تا بتوانید از برنامه های خود لذت ببرید. در صورتی که سیاهی صفحه نمایش برطرف نشد حتما به نمایندگی تلویزیون الجی مراجعه نمایید.

سیاهی نمایشگر تلویزیون

نحوه تعمیر صفحه سیاه تلویزیون ال جی

هنگامی که با صفحه سیاه تلویزیون ال جی خود مواجه می شوید، می تواند منبع ناامیدی باشد. مواقعی وجود دارد که خاموش کردن تلویزیون و سپس روشن کردن مجدد آن می تواند به سرعت یک اشکال تصادفی را برطرف کند، اما در موارد دیگر اینطور نیست. بیایید به شایع ترین دلایل سیاه شدن صفحه نمایش و بهترین راه ها برای رفع این مشکل نگاه کنیم.

چرخه برق تلویزیون ال جی

یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای پایان دادن به صفحه سیاه در تلویزیون ال‌جی، چرخه برق دستگاه است:

  • مرحله 1: تلویزیون را از پریز جدا کنید
  • مرحله 2: حداقل 10-15 دقیقه قبل از روشن کردن مجدد آن صبر کنید.
  • مرحله 3: برای روشن کردن مجدد تلویزیون، دکمه پاور را در پایین تلویزیون حداقل 10 تا 15 ثانیه نگه دارید.
این را ببینید  دلایل خاموش شدن خود به خودی تلویزیون الجی

اگر یک اشکال موقت باعث سیاه شدن صفحه شود، این راه حل باید مشکل را برطرف کند.

تلویزیون LV خود را با دکمه روشن کنید

اگر تلویزیون صدا دارد، اما تصویر ندارد، با استفاده از دکمه روی تلویزیون و نه با کنترل از راه دور، تلویزیون را روشن کنید.

وقتی تلویزیون روشن شد، از دکمه منو روی تلویزیون استفاده کنید تا ببینید آیا این اطلاعات روی صفحه نمایش داده می شود یا خیر. اگر ظاهر نشد، تلویزیون شما ممکن است نیاز به سرویس داشته باشد. هنوز چند چیز دیگر وجود دارد که باید قبل از بررسی تعمیرات آن را امتحان کنید.

بررسی کنید که آیا کابل های برق به تلویزیون ال جی شما وصل شده اند یا خیر

بررسی اتصالات کابل‌های برق می‌تواند مشکلی را حل کند که به‌طور تصادفی از جای خود خارج شده است. از همه کابل‌های متصل بین تلویزیون خود و سایر منابع مانند جعبه‌های کابل، VCR یا دستگاه‌های متصل مانند Amazon Fire Stick دیدن کنید. همچنین مطمئن شوید که پریز شما به درستی کار می کند و برق تلویزیون شما را تامین می کند.

کابل های HDMI متصل به تلویزیون ال جی خود را جابه جا کنید

وقتی همه کابل‌های برق شما بررسی شدند، می‌توان کابل‌های HDMI متصل را به یک اسلات HDMI دیگر منتقل کرد تا ورودی را عیب‌یابی کرده و از درست کارکرد آن اطمینان حاصل شود.

مکان های اتصال تلویزیون ال جی خود را بررسی کنید

وقتی تلویزیون دارای یک قطعه متصل است، بررسی اینکه کابل‌ها به ترتیب مناسب وصل شده‌اند، ضروری است. اطمینان از اتصال کابل های قرمز، آبی و سبز به ترتیب صحیح در هر دو دستگاه ضروری است. اگر تغییری ایجاد کرده اید، بازنشانی اتصال را می توان با قطع کردن برق به مدت حداقل 30 ثانیه و وصل مجدد به برق انجام داد.

این را ببینید  تنظیم پایه ماشین لباسشویی الجی و خشک کن

بازنشانی تلویزیون ال‌جی به تنظیمات کارخانه

پس از امتحان همه راه‌حل‌های ممکن بالا و همچنان صفحه سیاه نشان داده می‌شود، ممکن است زمان آن رسیده باشد که دستگاه را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید. این فرآیند تمام تنظیمات سفارشی شما را پاک می‌کند و از شما می‌خواهد پس از بازنشانی دوباره آن‌ها را اضافه کنید. این راه حل اغلب برای تلویزیونی با یک نقص موقت یا مشکلی که گاهی ممکن است از تنظیمات نور پس زمینه ناشی شود، کار می کند.

برای بازنشانی تلویزیون ال جی به تنظیمات کارخانه، مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1: به تنظیمات دسترسی پیدا کنید و همه تنظیمات را انتخاب کنید.

مرحله 2: گزینه General را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید.

مرحله 3: در پایین، Reset to Initial Settings را خواهید دید. این را انتخاب کنید.

مرحله 4: تلویزیون شما فرآیند تنظیم مجدد را کامل می کند.

آیا می دانید: پرش تصویر تلویزیون الجی

0/5 (0 نقد و بررسی)