دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

نصب زبان فارسی برای تلویزیون ال جی

نصب زبان فارسی برای تلویزیون ال جی یکی از درخواست های خریداران تلویزیون های بدون گارانتی ال جی است که در این نوشته می توانید راه های انجام آن را بخوانید.

نصب زبان فارسی برای تلویزیون ال جی یکی از درخواست های عمده خریداران تلویزیون های بدون گارانتی ال جی است که در مراجعه به بخش تعمیر تلویزیون اعلام می شود. بیشتر تلویزیون هایی که از شهرهای غربی کشور مانند بانه و یا مرزهای جنوبی مانند بندر گناوه وارد می شود دارای ویژگی فارسی شدن زبان منوی تنظیمات نیستند.

معمولا شرکت های معتبر ویژگی ها و جزئیات محصولات خود را بر اساس کشورهای مقصد تغییر می دهند و زبان دستگاه که در بخش هایی مانند منوی تنظیمات و یا زیر نویس ها موثر است یکی از این تغییرات است. تلویزیون هایی که از راه های غیر رسمی وارد می شوند از آنجا برای استفاده در کشور ایران تولید نشده اند طبیعی است که زبان فارسی نداشته باشند.

بسیاری از خریداران بعد ازخرید دستگاه متوجه این مسئله می شوند و سعی می کنند از راه های مختلف برای نصب زبان فارسی برای تلویزیون ال جی خود اقدام کنند.

نکته قابل توجه: تا کنون هیچ راه حل کامل و صد در صد قابل انجامی برای نصب زبان فارسی برای تلویزیون ال جی ارئه نشده است.

در برخی از این دستگاه ها زبان فارسی در منوی تنظیمات داخلی دستگاه وجود دارد و فقط لازم است که انتخاب و فعالسازی انجام شود اما اگر زبان فارسی در نرم افزار دستگاه وجود نداشته باشد راهی برای ایجاد آن وجود ندارد.

این را ببینید  OSD تلویزیون

البته با انجام یک جستجوی ساده اطلاعات زیادی در این بخش دریافت کمکی کنید که حتی برخی از سایت ها مدعی شده اند که با وارد شدن به منوی مخفی تلویزیون ال جی و یا با استفاده از کنترل سرویس می توان فارسی سازی تلویزیون ال جی را انجام داد.

فعال سازی زبان فارسی تلویزیون ال جی

یکی دیگر از راه های تغییر زبان تلویزیون ال جی به فارسی انجام بروز رسانی نرم افزار یا آپگرید تلویزیون ال جی است. در صورتی که در ورژن جدید نرم افزار تغییرات زبان ایجاد شده باشد با این بروزرسانی می توان از طریق منوی تنظیمات زبان فارسی را انتخاب کرد.

به روزرسانی نرم افزار تلویزیون ال جی

برای بروزرسانی نرم افزاری تلویزیون ال جی از چند راه می توانید اقدام کنید:

      1.اتصال تلویزیون به اینترنت و فعالسازی بروزرسانی اتوماتیک

در این حالت بعد از مدتی پیام بروزرسانی در صفحه تلویزیون نمایش داده می شود و با تایید مراحل بروزرسانی انجام می شود.

  1. دانلود فایل بروزرسانی و اتصال با حافظه فلش به تلویزیون

ابتدا فایل بروزرسانی را از آدرس زیر بر اساس مدل دقیق دستگاه دریافت کنید

https://www.lg.com/ir/support/software-firmware

بعد از اتمام دانلود فایل و انتقال به حافظه فلش و اتصال به یکی از ورودی های usb دستگاه پیغامی مبنی بر انجام بروزرسانی دستگاه در صفحه تلویزیون نمایش داده خواهد شد. با تایید انجام عملیات بروزرسانی انجام می شود.

0/5 (0 نقد و بررسی)