دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

با گرمتر شدن روزها، مطمئن شوید که کامپیوتر و تلویزیون الجی خود را خوب و خنک نگه دارید. گرمای شدید می تواند وسایل الکترونیکی به گران قیمت شما آسیب برساند. پس این پنج نکته را در طول ماه های تابستان در نظر داشته باشید:

خنک نگه داشتن تلویزیون الجی

 اجازه جریان هوا را بدهید

به تجهیزات خود کمی اتاق تنفس بدهید. مطمئن شوید که فضای کافی در اطراف دستگاه‌های شما وجود دارد – حدود 2 تا 3 اینچ، و مطمئن شوید که دریچه‌ها شفاف هستند و هیچ چیز شلی وجود ندارد که بتواند جریان هوا را در اطراف تلویزیون الجی شما مسدود کند.

اکثر چاپگرها، کامپیوترها، روترها و سایر تلویزیون الجی دارای دریچه هایی هستند که در پشت یا کنار آن قرار دارند. این پیکربندی اجازه می دهد تا هوای خنک از جلو یا کناره ها به داخل دستگاه کشیده شود و هوای گرم از پشت یا کناره ها خارج شود. اگر تجهیزات در یک منطقه بسته ذخیره شده باشد، هوای گرم تمایل دارد در آن بچرخد و هر چه بیشتر کار کند گرمتر و گرمتر می شود.

 تلویزیون الجی را دور از گرما قرار دهید

هرگز کامپیوتر خود را کنار پنجره زیر نور مستقیم خورشید قرار ندهید. کامپیوتر را به یک منطقه خنک تر و تمیزتر منتقل کنید. بهتر است آن را در امتداد مسیر جریان هوا از یک فن یا تهویه مطبوع قرار دهید. شما شگفت زده خواهید شد که چگونه این می تواند به خنک شدن تجهیزات شما کمک کند. هوای گرم بالا می رود، بنابراین در صورت نیاز وسایل را در زیرزمین یا سطح زمین نگهداری کنید.

این را ببینید  مشکلات پاور تلویزیون

 قرار ندادن جسم و دستگاه روی تلویزیون و اطراف

تلویزیون الجی به خودی خود به اندازه کافی داغ می شوند. چیدن آنها روی هم دماهای بالاتری تولید و هدایت می کند. دستگاه های خود را باز نگه دارید و تا حد امکان از قفسه ها استفاده کنید.

 آن را تمیز نگه دارید

فن های داخل کامپیوتر و سایر تجهیزات برای خنک نگه داشتن آن وجود دارند. کثیفی به شکل گرد و غبار، موی انسان یا حیوان خانگی و غیره ممکن است باعث کند شدن فن و در نهایت باعث توقف آن شود. از یک قوطی هوای فشرده استفاده کنید تا گرد و غبار را از همه ابزارهای خود دور کنید. به یاد داشته باشید که تمام دریچه ها را تمیز و بدون مانع نگه دارید.

 در موارد اضطراری خاموش

اگر یکی از گجت‌های شما در طول ماه‌های گرم تابستان شروع به گرم شدن و خرابی کرد، آن را خاموش کرده و منبع تغذیه آن را قطع کنید. بگذارید بماند و خنک شود تا زمانی که بدنه دیگر در لمس داغ نباشد و سپس دوباره سعی کنید از آن استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که با هیچ دستگاه دیگری انباشته نشده است، و منطقه را برای جریان مناسب هوا تمیز نگه دارید.

آیا می دانید: آموزش نصب تلویزیون‌

0/5 (0 نقد و بررسی)