دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

بدون صدا بودن تلویزیون ال سی دی ال جی و بلو ری LG

اگر صدا در مرکز سرگرمی شما خراب شود، تماشای فیلم های Blu-ray HD ارزش صرف وقت را ندارد. ممکن است این تصویر هنوز خیره کننده باشد، اما چیزی نادرست خواهد بود. مشکلات صوتی معمولاً به دلیل یکی از چندین مسئله بالقوه است. در عرض چند دقیقه می توانید مشکل صوتی بین تلویزیون LG و پخش کننده Blu-ray خود را برطرف کنید.

فاصله تا تلویزیون

بعضی اوقات ممکن است مشکل تنظیم میزان صدا باشد. برای افزایش صدا از دکمه های میزان صدا در تلویزیون استفاده کنید. اگر از راه دور استفاده کرده اید، ممکن است مشکل از راه دور باشد و نه تلویزیون.

بلندگوها را فعال کنید

تلویزیون LCD این گزینه را دارد که در صورت تمایل به استفاده از بلندگو های خارجی بلندگو های خود را غیرفعال کنید. اگر آن گزینه غیرفعال بماند، دیگر صدایی نخواهید داشت. برای بررسی این موضوع، دکمه (صفحه اصلی) یا (منو) را از راه دور تلویزیون فشار دهید. برای انتخاب (صوتی) از دکمه های ناوبری و دکمه (Enter) استفاده کنید. اگر گزینه (Audio) را نمی بینید، (Setup) را انتخاب کنید، سپس (Audio) را انتخاب کنید. به دنبال تنظیمات (بلندگوی تلویزیون) باشید. اگر خاموش است، آن را انتخاب کنید تا بلندگو های تلویزیون را فعال کنید.

کابل های AV

تمام اتصالات کابل بین دستگاه پخش Blu-ray و تلویزیون LCD را بررسی کنید. اگر هرکدام از اتصالات شل یا قطع باشد، ممکن است تلویزیون شما سیگنال صوتی دریافت نکند. اگر همه اتصالات ایمن هستند، کابل های صوتی موجود را با کابل های جدید تغییر دهید، خصوصاً اگر کابل های موجود آسیب دیده به نظر برسند. اگر از HDMI استفاده می کنید، صدا و تصویر هر دو از طریق یک کابل منتقل می شوند. اگر از کابل های کامپوننت یا کامپوزیت استفاده می کنید، پس خوراک صوتی از فیلم جداست. فقط باید کابل صدا را عوض کنید.

این را ببینید  گرم شدن بیش از حد تلویزیون

تنظیم مجدد تلویزیون

دکمه (صفحه اصلی) یا (منو) را از راه دور فشار دهید و (صدا) را انتخاب کنید. اگر گزینه (Audio) را نمی بینید، (Setup) و سپس (Audio) را انتخاب کنید. گزینه (Reset) را در زیر (Sound Mode) انتخاب کنید تا تنظیمات صدا را به پیکربندی پیش فرض بازنشانی کنید. اگر با این کار مشکلی حل نشد، همه تنظیمات تلویزیون را بازنشانی کنید. با این کار تمام پیکربندی ها از جمله تنظیمات تصویر و برنامه نویسی کانال پاک می شود. دکمه (صفحه اصلی) را فشار دهید و (گزینه) را انتخاب کنید. اگر آن تنظیم را نمی بینید، (Setup) و سپس (Option) را انتخاب کنید. (تنظیم اولیه) را انتخاب کنید تا تلویزیون خود را به تنظیمات کارخانه خود بازگرداند.

تنظیم مجدد پخش کننده Blu-ray

اگر بعد از بررسی سایر موارد با اتصال و تلویزیون، صدا کار نمی کند، ممکن است لازم باشد پخش کننده Blu-ray را دوباره تنظیم کنید. پخش کننده را به مدت حداقل پنج ثانیه از پریز برق جدا کنید و سپس آن را به برق متصل کنید. بررسی کنید که آیا صدا بازیابی شده است. در غیر این صورت، تنظیم مجدد کارخانه را انجام دهید. این باعث می شود که پخش کننده تمام تنظیمات تنظیم شده مانند تنظیمات شبکه و اطلاعات حساب Netflix را از دست بدهد. دکمه (صفحه اصلی) را از راه دور دستگاه پخش Blu-ray فشار دهید. (Setup) را انتخاب کنید و سپس (Other) را انتخاب کنید. (مقداردهی اولیه) و سپس (تنظیمات کارخانه) را انتخاب کنید.

0/5 (0 نقد و بررسی)