دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

تعمیر تلویزیون ال جی 75UK71500GI

تعمیر تلویزیون ال جی 75UK71500GI به دست متخصصان توانمند مرکز تعمیرات تلویزیون انجام می شود. این متخصصان با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته و بهره مندی از قطعات اصلی، تعمیر تلویزیون را با بهترین کیفیت انجام می دهند. قبل از اینکه به تعمیرات این دستگاه بپردازیم بد نیست نگاهی هرچند اجمالی به مشخصات و ویژگی های آن داشته باشیم. ال جی 75UK71500GI یک تلویزیون ال ای دی هوشمند UHD 4K HDR با فناوری ®AI ThinQ است. این تلویزیون تصاویری فوق العاده باکیفیت ارائه می کند.

میزان شفافیت تصویر در آن چهار برابر بیشتر از تلویزیون های FULL HD است. بهره مندی از پردازنده چهار هسته‌ای، 4 عدد پورت HDMI، 2 عدد پورت USB و ورودی LAN، کامپوننت و کامپوزیت از دیگر ویژگی های این تلویزیون هوشمند ال جی است. علاوه بر این، سیستم صوتی این دستگاه نیز قدرت بالایی داشته و صدایی باکیفیت به مخاطب خود ارائه می کند. با این وجود، عدم مراقبت از دستگاه، نوسان برق یا مواردی مشابه، ممکن است باعث صدمه دیدن بخش هایی از دستگاه شده و تعمیر آن را به دنبال داشته باشند. در اینجا می خواهیم این موضوع را بررسی کرده و تعمیر قطعات تلویزیون 75UK71500GI را با یکدیگر مرور کنیم.

قطعات قابل تعمیر تلویزیون ال جی 75UK71500GI

تصاویر و صدایی که شما از تلویزیون دریافت می کنید و یا زمانی که آن را به اینترنت متصل کرده و دستگاه های دیگری را به تلویزیون متصل می کنید، تمامی این فرآیندها توسط چندین قطعه در تلویزیون صورت می گیرد. قطعاتی مانند مین برد، فلت، پنل، بک لایت، بلندگو، بردپاور و پورت های ارتباطی، از قطعات اصلی دستگاه به شمار می روند. خرابی هر یک از این قطعات می تواند تعمیر تلویزیون ال جی 75UK71500GI را برای شما به دنبال داشته باشد. در زیر نمونه هایی از این تعمیرات را مشاهده می کنید.

این را ببینید  تعمیر خطوط صفحه تلویزیون الجی

تعمیر پنل تلویزیون ال جی 75UK71500GI

پنل یا صفحه نمایش تلویزیون، بخش اصلی دستگاه می باشد که امکان ارائه تصویر را برای کاربر فراهم می کند. پنل های به کار رفته در تلویزیون های جدید که با نام LED و OLED شناخته می شوند، تصاویری بسیار باکیفیت ارائه می دهند. اما در عین حال، این نوع صفحه نمایش ها بسیار حساس و آسیب پذیر هستند. کوچک ترین ضربه یا نفوذ آب حتی به مقدار خیلی کم می تواند تأثیر مخربی روی پنل گذاشته و مشکلاتی را در بخش تصویر ایجاد کند.

قطع و وصل شدن تصویر که شرح آن در مقاله قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون گفته شد، یکی از این مشکلات است. سیاه شدن صفحه علی رغم وجود صدا، وجود نقاط رنگی یا سیاه روی صفحه، شکستگی پنل و ایجاد خطوط عمودی روی آن از جمله مشکلاتی هستند که تعمیر تلویزیون ال جی 75UK71500GI را اجتناب ناپذیر می کنند. در اغلب مواقع ممکن است امکان تعمیر پنل وجود نداشته باشد. در این صورت نیاز به تعویض صفحه نمایش می باشد.

تعمیر مین‌برد تلویزیون 75UK71500GI

مین برد تلویزیون را می توان قلب دستگاه نامید. البته برخی نیز آن را به سیستم عصبی تشبیه می کنند. این قطعه بر روی تمامی عملکردهای دستگاه تأثیر دارد و با توجه به فرمان های خواسته شده، وظیفه هر بخش را به آن منتقل می کند. ایراد در مین برد می تواند صدا، تصویر و دیگر بخش های تلویزیون را تحت تأثیر قرار داده و سبب مشکلاتی در تلویزیون شود.

مین برد قطعات متعددی را در بر میگیرد اما شاید پردازشگر تلویزیون، حافظه رم و ورودی و خروجی های مختلف از جمله خروجی صدا، تصویر، یو اس بی و HDMI از مهمترین بخش های آن به شمار آیند. مواردی که در اثر خرابی مین برد ممکن است تعمیر تلویزیون ال جی 75UK71500GI را به همراه داشته باشند شامل خاموش شدن تلویزیون، صدا نداشتن، تصویر نداشتن، خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون، استندبای شدن دستگاه و … است. تعمیرکاران برای تعمیر مین برد از ابزارآلات تخصصی بهره می گیرند و در صورتی که امکان تعمیر آن وجود داشته باشد این کار را در نهایت دقت انجام می دهند.

این را ببینید  کارکرد HDMI ARC و eARC
0/5 (0 نقد و بررسی)