دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

زمان مناسب برای تعمیر یا تعویض تلویزیون. تلویزیون الجی شما بخش مهمی از سیستم سرگرمی خانگی شما است. بنابراین، هنگامی که صفحه نمایش آسیب می بیند، می تواند یک مشکل بزرگ باشد که اغلب منجر به این سوال رایج می شود – آیا صفحه نمایش تلویزیون الجی قابل تعمیر است؟ متأسفانه تمام صفحه های تلویزیون الجی قابل تعمیر نیستند. نوع تلویزیون الجیی که دارید، به عنوان مثال، تلویزیون الجی ال ای دی یا ال سی دی، و همچنین میزان آسیب، تعیین می کند که آیا تعمیر یک گزینه است یا خیر. در برخی موارد ممکن است امکان تعمیر صفحه نمایش توسط یک متخصص وجود داشته باشد. با این حال، در موارد دیگر، تعویض صفحه نمایش ممکن است تنها گزینه باشد.

زمان مناسب برای تعمیر یا تعویض تلویزیون
زمان مناسب برای تعمیر یا تعویض تلویزیون

انواع صفحه تلویزیون الجی

انواع اصلی صفحه نمایش تلویزیون الجی عبارتند از LCD، LED، Plasma، QLED و OLED. هر نوع صفحه نمایش ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد. صفحه نمایش های LCD و LED رایج ترین نوع صفحه نمایش تلویزیون الجی هستند. LCD یا نمایشگر کریستال مایع، نوع خاصی از صفحه تخت است که می تواند نور را از خود عبور دهد یا جلوی آن را بگیرد. بلوک های قطعه در پانل با کریستال های مایع پر شده اند. اگرچه تلویزیون الجی های LED ممکن است متفاوت به نظر برسند، اما از فناوری مشابه تلویزیون الجی های LCD استفاده می کنند. تفاوت این است که یک صفحه LED به جای اینکه توسط یک لامپ فلورسنت مانند صفحه نمایش LCD روشن شود، توسط چندین LED (دیودهای ساطع کننده نور) روشن می شود.

این را ببینید  علت کار نکردن پورت usb تلویزیون

مورد بعدی پلاسما است. صفحه پلاسما از گازی تشکیل شده است که در طول فرآیند تولید بین دو صفحه شیشه مهر و موم شده است. گاز به یک بار الکتریکی واکنش نشان می دهد و باعث روشن شدن پیکسل های روی صفحه می شود. نوع چهارم صفحه نمایش QLED است. تلویزیون الجی QLED از فناوری LED نقطه کوانتومی استفاده می کند – نوعی LED که از نور پس زمینه استفاده می کند. نور نور پس‌زمینه LED به مولکول‌های میکروسکوپی به نام نقاط کوانتومی در نمایشگر برخورد می‌کند که سپس نورهای رنگی متفاوتی را ساطع می‌کنند.

در نهایت، تلویزیون الجی OLED وجود دارد. OLED مخفف دیود نوری آلی است. برخلاف سایر مدل ها، از مواد معدنی مانند کربن برای تولید نوری که توسط جریان الکتریکی تامین می شود، استفاده نمی کند. این بدان معناست که تلویزیون الجی‌های OLED بسیار نازک‌تر از مدل‌های LED و QLED هستند زیرا برای عملکرد به نور پس‌زمینه نیاز ندارند. برخی از آنها حتی منعطف یا منحنی هستند، با برخی از طرح ها که می توانند رول شوند!

بسته به نوع صفحه تلویزیون الجیی که دارید، تعمیر ممکن است یک گزینه باشد یا نباشد. بیایید در مورد گزینه های تعمیر برای هر نوع صفحه نمایش بیشتر بدانیم.

انواع صفحه تلویزیون الجی قابل تعمیر

در ادامه مهم ترین و رایج ترین صفحات تلویزیون ال جی به شما معرفی می شوند.

LED

دلیل اینکه نمایشگرهای LED اغلب قابل تعمیر هستند این است که قطعات یدکی زیادی برای این نوع تلویزیون الجی ها وجود دارد. هر برند تولید کننده تلویزیون الجی LED مجموعه ای از قطعات یدکی ADHOC را حداقل به مدت 5 تا 7 سال پس از عرضه محصول ذخیره می کند.

این را ببینید  5 نشانه از کار افتادن تلویزیون الجی

OLED

اگرچه امکان تعمیر صفحه نمایش تلویزیون الجی OLED وجود دارد، اما ممکن است مشکل همیشه مربوط به پنل OLED نباشد. اگر مشکل فراتر از پنل وجود داشته باشد، تنها یک پنل جایگزین، که می تواند به اندازه یک تلویزیون الجی جدید هزینه بر باشد، معضل را حل می کند. از این رو، مهم است که قبل از انتخاب پنل جایگزین، با یک تکنسین حرفه ای تعمیر تلویزیون الجی برای تعیین منبع مشکل مشورت کنید.

ال سی دی

در بین تمام تعمیرات تلویزیون الجی، تعمیرات مربوط به صفحه نمایش LCD رایج ترین هستند. حتی با وجود اینکه امکان تعویض آنها وجود دارد، اغلب نیاز به تعویض کل صفحه نمایش دارد. در نتیجه، تعویض کل تلویزیون الجی LCD مقرون به صرفه تر است.

آیا می توان صفحه تلویزیون الجی های پلاسما را تعمیر کرد؟

خیر، صفحات تلویزیون الجی پلاسما قابل تعمیر نیستند. متأسفانه اگر صفحه پلاسما آسیب ببیند یا خراب شود، قابل تعمیر نیست. در این حالت، باید صفحه تلویزیون الجی را به طور کامل تعویض کنید، که ممکن است هزینه آن بیشتر از قیمت اصلی تلویزیون الجی باشد.

این به این دلیل است که صفحه های پلاسما دیگر تولید نمی شوند، که پیدا کردن قطعات جایگزین را دشوار می کند. حتی اگر بتوانید قطعات مورد نیاز را پیدا کنید، فرآیند نصب پیچیده است و به تجهیزات تخصصی نیاز دارد.

آیا تلویزیون الجی های صفحه تخت قابل تعمیر هستند؟

بله، می توانید تلویزیون الجی صفحه تخت خود را تعمیر کنید یا صفحه نمایش شکسته تلویزیون الجی را تعمیر کنید. متخصصان تعمیر تلویزیون الجی برای ارائه خدمات تعمیر تلویزیون الجی برای هر نوع تلویزیون الجی از جمله LED، OLED، LCD، HDR و HD آموزش دیده اند. آنها همچنین می توانند سایر اجزای تلویزیون الجی از جمله برد منبع تغذیه و برد مدار را تعمیر کنند و سایر تعمیرات معمول تلویزیون الجی را انجام دهند. بنابراین، چه صفحه نمایش ترک خورده، چه صفحه سیاه یا هر مشکل دیگری در تلویزیون الجی خود دارید، با یک متخصص قابل اعتماد در هر یک از تعمیرگاه های تلویزیون الجی اطراف خود مشورت کنید.

این را ببینید  شفاف کردن تصاویر تلویزیون الجی 4K

پیشنهاد مطالعه: 4 مشکلات رایج تلویزیون الجی ال ای دی و تشخیص آنها

0/5 (0 نقد و بررسی)