دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

مشکلات HDMI HDR

HDR مخفف کلمه ی High Dynamic Range است. با فراتر از تکنولوژی 4K ، HDR تصاویری را ارائه می دهد که در معرض دامنه رنگی بسیار وسیع تری قرار دارند. این امر به بینندگان جزئیات بیشتری می بخشد ، زیرا پتانسیل رنگی گسترده آنها را در مقیاس بزرگتر به نمایش می گذارد که حتی با آن می توان حتی کوچکترین تفاوت های ظریف را ترسیم کرد.

از آنجا که این فناوری جدیدتر است ، همه دستگاه ها قادر به پشتیبانی از آن نیستند. اگر ویدیوی HDR شما به وضوح مطابق آنچه انتظار داشتید انجام نشود ، چند کار وجود دارد که می توانید انجام دهید.

رفع احتمالات:

از کابل های HDMI با سرعت بالا استفاده کنید. تصاویر HDR حداقل به 10.2 گیگابایت در ثانیه (Gbps) نیاز دارند. در صورت امکان ، 18Gbps ایده آل است. بررسی کنید تا مطمئن شوید که از کابل قادر به این کار استفاده می کنید. در اینجا یک کابل HDMI با سرعت بالا وجود دارد.

اطمینان حاصل کنید که دستگاه های HDR سازگار هستند.

سیستم های سینمای خانگی تمایل دارند که چندین مؤلفه داشته باشند. اگر دستگاهی با قابلیت HDR را از طریق گیرنده به تلویزیون یا پروژکتور هدایت می کنید ، مطمئن شوید که گیرنده دارای قابلیت HDR نیز هست. اگر اینطور نباشد ، تلویزیون یا پروژکتور شما قادر به بازتولید زیبایی HDR نیست.

تنظیمات وضوح ویدیوی خود را بررسی کنید.

 مانند مشکلات “دست دادن” ، تنظیمات وضوح تصویری دستگاه شما ممکن است به صورت خودکار تنظیم شود. هم اکنون ، HDR فقط برای دستگاه های 4K در دسترس است. اطمینان حاصل کنید که این گزینه را در دستگاه های خود انتخاب کرده اید.

این را ببینید  تلویزیون LG UHD 70 Series 

مشکلات HDMI DVI

این فناوری دیجیتال رابط بصری (DVI) HDMI را پیش بینی می کند. با این وجود بسیاری از تلویزیونها و دستگاههای قدیمی که امروزه هنوز مورد استفاده قرار می گیرند ، به جای HDMI از فناوری DVI استفاده می کنند. DVI فقط سیگنال های ویدیویی را رله می کند. در عوض ، باید صدا را از طریق کابل های صوتی RCA یا 3.5 mm منتقل کنید.

با این حال ، دستگاه HDMI شما هنوز هم می تواند از طریق کابل تبدیل یا آداپتور مخصوص ساخته شده ، به ابزار DVI شما متصل شود. مسئله اصلی در اینجا مربوط به قدیمی تر در مقابل فناوری جدید است.

رفع احتمالات:

اطمینان حاصل کنید که دستگاه ها سازگار با HDCP هستند.

اگر از دستگاهی استفاده می کنید که نیاز به استفاده از کابل HDMI دارد ، باید مطمئن شوید که دستگاه DVI شما قادر به پشتیبانی از HDCP است. این امر به این دلیل است که HDMI بی کیفیت، که می تواند از طریق تبدیل DVI اتفاق بیفتد ، در صورتی که اسباب بازی قدیمی قادر به پذیرش داده های حق چاپ نباشد ، رد می شود.

مشکلات مربوط به تبدیل را بررسی کنید

متأسفانه ، کابل ها و آداپتورهای تبدیل HDMI به DVI ممکن است همیشه مانند تبلیغات تبلیغاتی کار نکنند. قبل از خرید ، نظرات را در مورد کابل ها یا آداپتورهای مورد نظر خود بخوانید تا به شما در شناسایی یک قابل اطمینان کمک کند.

برای به روزرسانی های نرم افزار بررسی کنید.

فقط به دلیل اینکه دستگاه قدیمی شما سازگار با HDCP است ، ممکن است نرم افزار فعلی موجود در آن قادر به تشخیص دستگاه HDMI مورد نظر خود برای اتصال نباشد. در بیشتر موارد ، این نوع مسئله به پشتیبانی فنی دستگاه DVI شما نیاز دارد.

این را ببینید  ‌کلید پرکاربرد کنترل تلویزیون
0/5 (0 نقد و بررسی)