دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

تلویزیون الجی ال ای دی و تلویزیون الجی های مختلف دیگر وسایل الکترونیکی هستند که امروزه هر خانواده ای به آن نیاز دارد. به این دلیل است که آنها می توانند انواع مختلف کانال را پخش کنند و در عین حال می توانند به عنوان جایگزینی برای صفحه نمایش مانیتور یا به عنوان صفحه نمایش برای بازی استفاده شوند. تلویزیون الجی ال ای دی (دیود ساطع کننده نور) یکی از انواع تلویزیون الجی هایی است که امروزه به طور گسترده توسط عموم مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا دارای تعدادی مزیت است. مزایایی که تلویزیون الجی های ال ای دی دارند مطمئناً باعث راحتی تماشای تلویزیون الجی می شود تا به راحتی خسته نشوید. برای اطلاع از مزایا و معایب تلویزیون الجی های ال ای دی در اینجا مقاله ای در مورد مزایا و معایب تلویزیون الجی های ال ای دی آورده شده است که باید بدانید.

تلویزیون الجی ال ای دی

مزایای تلویزیون الجی LED

مزیت های استفاده از تلویزیون های ال ای دی الجی عبارتند از:

 در مصرف برق صرفه جویی کنید

تلویزیون الجی LED نوعی تلویزیون الجی است که از مقدار نسبتاً کمی برق استفاده می کند. بنابراین می توان گفت که این تلویزیون الجی ال ای دی در مقایسه با انواع دیگر تلویزیون الجی ها مانند تلویزیون الجی های تیوب یا پلاسما، کم مصرف ترین تلویزیون الجی است.

ادعا می شود که تلویزیون الجی های LED نسبت به تلویزیون الجی های لوله ای و پلاسما 50 درصد برق کمتری مصرف می کنند. بنابراین لازم نیست در هنگام استفاده از این تلویزیون الجی ال ای دی به قبوض بالای برق فکر کنید.

 طراحی نازک و سبک

مزیت بعدی تلویزیون الجی های ال ای دی طراحی نازک و وزن سبک آنهاست که حمل و جابجایی آنها را در هر مکانی آسان می کند. طراحی نازک تلویزیون الجی LED به این دلیل است که تلویزیون الجی های LED قبلاً از فناوری نور پس زمینه استفاده می کنند. بنابراین نیازی به استفاده از طرح بزرگ نیست.

این را ببینید  دلایل سیاهی نمایشگر تلویزیون هنگام روشن کردن

به طور کلی، ضخامت یک تلویزیون الجی LED حدود 25 میلی متر است. بنابراین با قرار دادن این تلویزیون الجی LED هنوز فضای زیادی دارید.

 بادوام تر

پیش‌بینی می‌شود که انواع تلویزیون الجی‌های LED نوعی تلویزیون الجی با دوام و ماندگاری بیشتر نسبت به سایر انواع تلویزیون الجی‌ها باشد، زیرا تلویزیون الجی‌های LED دوام بسیار بهتری دارند. طول عمر این تلویزیون الجی ال ای دی می تواند به 75 هزار ساعت برسد.

بنابراین می توان متوجه شد که این تلویزیون الجی ال ای دی نوعی تلویزیون الجی بادوام و ماندگار است. شما نیازی به تعویض تلویزیون الجی خود در مدت زمان طولانی ندارید.

 سازگارتر با محیط زیست

این تلویزیون الجی LED نیز یک تلویزیون الجی سازگار با محیط زیست است. این نشان می دهد که تابش نور ساطع شده از صفحه تلویزیون الجی LED بسیار کمتر از سایر انواع تلویزیون الجی است.

بنابراین وقتی تلویزیون الجی تماشا می کنید به راحتی خسته نمی شوید زیرا تشعشعات تولید شده بسیار کم است. البته این خبر خوبی است زیرا بسیاری از مردم از نمایشگرهای بیش از حد تلویزیون الجی شکایت دارند و همچنین هنگام تماشای طولانی مدت به راحتی خسته می شوند.

 دارای بسیاری از ویژگی های اضافی

این تلویزیون الجی LED معمولاً به بسیاری از ویژگی های اضافی مجهز است. همانطور که می توان از آن برای تماشای فیلم با استفاده از حافظه خارجی مانند فلش یا HDD استفاده کرد. یا می توان از آن برای اشتراک گذاری صفحه نمایش از رایانه یا تلفن همراه استفاده کرد.

و همچنین معمولاً پورت HDMI یا USB را برای مقاصد دیگر متصل به تلویزیون الجی LED پین می کند. این ویژگی ها البته به برند سازنده بستگی دارد. هر چه قیمت یک تلویزیون الجی ال ای دی بالاتر باشد، ویژگی های تعبیه شده در آن نیز بیشتر و پیچیده تر می شود.

این را ببینید  عیب یابی ماشین لباسشویی الجی

 تعمیر و نگهداری آسان

وقتی چیزی دارید، باید از آن مراقبت کنید، از جمله تلویزیون الجی های LED. تعمیر و نگهداری این تلویزیون الجی LED بسیار آسان است.

فقط باید روشنایی صفحه را به اندازه کافی تنظیم کنید و آن را به خوبی قرار دهید تا در اثر برخورد با اجسام دیگر یا فرزندانتان سقوط نکند. این کار همچنین برای حفظ وضعیت خوب تلویزیون الجی LED و عدم آسیب سریع انجام می شود.

معایب تلویزیون الجی ال ای دی

در ادامه برخی از  مهم ترین معایب تلویزیون های ال ای دی الجی به شما معرفی می شوند.

 قیمت گران است

اولین عیب تلویزیون الجی های LED گران بودن آنهاست. برای یک تلویزیون الجی ال ای دی معمولا قیمت آن از 2 میلیون روپیه با مارک معروف شروع می شود. این مطمئناً بسیار گرانتر از تلویزیون الجی تیوب یا تلویزیون الجی پلاسما است که قیمت آن زیر 1 میلیون است.

هزینه تعمیر گران قیمت

هزینه تعمیرات گران قیمت از ایرادات تلویزیون الجی های ال ای دی است که برای انواع و برندهای تلویزیون الجی ال ای دی رایج شده است. تعمیر تلویزیون الجی ال ای دی گران تر است و قیمت تعمیر تقریباً مشابه خرید تلویزیون الجی ال ای دی جدید است.

این به این دلیل است که اجزای تلویزیون الجی LED دارای پنل ها، مدل های عرضه و چندین ویژگی در آنها هستند که قیمت گرانی دارند. بنابراین باید همیشه مراقب تلویزیون الجی LED خود باشید و از آن نگهداری کنید تا به راحتی آسیب نبیند که مستلزم هزینه تعمیر نسبتاً زیادی است.

این را ببینید  تشخیص خرابی یخچال

 باید از آنتن با کیفیت خوب استفاده کنید

نقطه ضعف تلویزیون الجی ال ای دی بعدی در آنتن است. اگر از یک آنتن بی کیفیت استفاده کنید، تاثیر زیادی بر کیفیت تصویر تولید شده توسط تلویزیون الجی LED خواهد داشت.

معمولاً تصویر حاصل روی صفحه LED شما تار، ترک خورده یا دانه‌دار خواهد بود. حتی می‌تواند باعث ایجاد خط‌آمیزی در صفحه‌های تلویزیون الجی LED شود.

به همین دلیل است که یک آنتن با کیفیت خوب برای جفت شدن با تلویزیون الجی LED نیاز دارد. و همچنین تلویزیون الجی های ال ای دی در واقع برای تماشای پخش دیجیتال و فیلم مناسب تر هستند که تقریبا هیچ تداخلی در دریافت تصویر ندارند.

این همه در مورد مزایا و معایب تلویزیون الجی های LED است. اگر قصد خرید تلویزیون الجی ال ای دی را دارید، باید به چند نکته توجه کنید تا تلویزیون الجی مناسب و مناسب خود را تهیه کنید.

مطلب پیشنهادی: روش بازگردانی به تنظیمات کارخانه تلویزیون الجی

0/5 (0 نقد و بررسی)