دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

ULED در مقابل OLED تلویزیون. تلویزیون الجی ULED و OLED هر دو تصویری با کیفیت فوق‌العاده تولید می‌کنند، اما آن‌ها این کار را متفاوت انجام می‌دهند. هر دو تصویر واضح و واضحی را به شما ارائه می‌دهند، اما فناوری‌های درگیر انواع و روش‌های مختلف تولید را برای رسیدن به نتیجه نهایی نشان می‌دهند. ما این دو عبارت اولیه مشابه را بررسی کرده‌ایم تا به شما در درک آنها کمک کنیم. در اینجا چیزی است که باید در مورد تلویزیون الجی ULED و OLED بدانید.

یافته های کلی درباره ULED در مقابل OLED تلویزیون

در ابتدایی ترین حالت، “OLED” به مکانیزمی اشاره دارد که از طریق آن یک صفحه نمایش نور (اما نه لزوماً رنگ) تولید می کند. در همین حال، “ULED” یک سیستم کامل را توصیف می کند که سخت افزار و نرم افزار بهینه سازی با هم کار می کنند تا کل تصویر را ایجاد کنند. در واقع، امکان ساخت یک تلویزیون الجی ULED با OLED وجود دارد، اگرچه هیچ کدام در حال حاضر در دسترس نیستند.

از نظر قیمت، احتمالاً به احتمال زیاد با یک مجموعه ULED استفاده خواهید کرد زیرا هزینه آنها بسیار کمتر است. اما یافتن آنها به طور بالقوه دشوارتر است زیرا فقط یک سازنده آنها را می سازد: Hisense. OLED ها از شرکت های مختلفی در دسترس هستند، به این معنی که اگر برند مورد نظر خود را داشته باشید، احتمالاً می توانید به برند دلخواه خود پایبند باشید.

ULED در مقابل OLED تلویزیون
ULED در مقابل OLED تلویزیون

فناوری ULED کل تصویر را کنترل می کند

قرار دادن تلویزیون الجی‌های ULED و OLED در مقابل یکدیگر به دلیل فناوری‌هایی که این اصطلاحات توصیف می‌کنند، مقایسه یک به یک نیست. ULED طراحی اختصاصی Hisense است که از نرم افزار برای بهینه سازی روشنایی، رنگ، حرکت و عناصر مختلف دیگر استفاده می کند.

این را ببینید  تعمیر خطوط صفحه تلویزیون الجی

“OLED” به این معنی است که تلویزیون الجی از یک فیلم آلی و الکترولومینسانس برای ایجاد نوری استفاده می کند که تصویر را از طریق صفحه نمایش عبور می دهد. با این حال، این بدان معنا نیست که شما نمی توانید این دو را با این شایستگی مقایسه کنید. از آنجا که آنها از این لایه نازک به جای نور پس زمینه LED سنتی که مجموعه های ULED دارند استفاده می کنند، تلویزیون الجی های OLED می توانند سبک تر و نازک تر باشند. اگر می‌خواهید این کار را انجام دهید، برای آویزان کردن هیچکدام به دیوار مشکلی نخواهید داشت، اما OLED‌ها می‌توانند مجموعه‌ای کوچک‌تر را ایجاد کنند.

چرا تلویزیون‌های تخت آسیب می‌بینند؟ پاسخ این سوال را در مقاله « دلایل آسیب تلویزیون lg صفحه تخت » پیدا کنید.

 شما می توانید ULED را در هر رزولوشنی دریافت کنید

وضوح 4K چیزی برای تمسخر نیست. شما افراد زیادی را پیدا نمی کنید که به صفحه ای که 2160 ردیف پیکسل را نشان می دهد نگاه کنند و بگویند: “این همه پیکسل است؟”

اما اگر مجبور باشید جدیدترین و پردقت ترین صفحه نمایش ها را در خانه خود داشته باشید، نمی توانید آن را از ULED که در حال حاضر فقط در انواع 4K ارائه می شود، دریافت کنید. با این حال، می‌توانید رزولوشن 8K جدیدتر را که دو برابر ردیف‌های پیکسلی دارد، در تلویزیون الجی‌های OLED پیدا کنید. و البته، برای آن هزینه اضافی پرداخت خواهید کرد.

ULED در مقابل OLED تلویزیون
ULED در مقابل OLED تلویزیون

میزان بودجه ULED یک فاکتور ULED در مقابل OLED تلویزیون

یک مجموعه ULED بسیار ارزان تر از یک OLED خواهد بود، حتی اگر صفحه نمایش و وضوح یکسانی داشته باشد. قیمت ULED از 100 دلار تا بیش از 1000 دلار است، در حالی که قیمت OLED از 1000 دلار بیشتر است.

این را ببینید  نحوه نصب دو تلویزیون الجی در یک اتاق

بزرگ‌ترین مجموعه‌های OLED 8K می‌توانند ده‌ها هزار دلار قیمت داشته باشند که هم به دلیل تعداد پیکسل‌های بالاتر و هم به دلیل فناوری گران قیمت نورپردازی صفحه نمایش.

ULED ها محدودیت هایی در اندازه و ساخت دارند

از آنجایی که هایسنس تنها شرکتی است که تلویزیون الجی‌های ULED تولید می‌کند، شما متوجه محدودیت‌هایی در اندازه‌های صفحه نمایش در دسترس خواهید شد. هایسنس مجموعه هایی با صفحه نمایش های بین 50 تا 75 اینچ می فروشد که باید پاسخگوی اکثر نیازهای مردم باشد.

اما اگر یک تلویزیون الجی کوچکتر (یا حتی بزرگتر) می خواهید یا یک برند مورد علاقه دارید، ULED ممکن است راه حلی نباشد. شرکت‌هایی از جمله ال‌جی، سونی و ویزیو در حال عرضه مجموعه‌های OLED هستند، که به این معنی است که احتمالاً پیدا کردن آنها آسان‌تر و در فروشگاه‌های بیشتری در دسترس خواهد بود.

حکم نهایی

از آنجایی که تلویزیون الجی‌های ULED نوعی مجموعه‌ای هستند که هایسنس می‌سازد، و OLED‌ها نوع خاصی از نور پس‌زمینه هستند، شما لزوماً یکی را بر دیگری انتخاب نخواهید کرد، حتی اگر هیچ همپوشانی نداشته باشند. تلویزیون الجی‌های ULED معمولاً مقرون به صرفه‌تر هستند، در حالی که تلویزیون الجی‌های OLED در گزینه‌های بیشتری از جمله اندازه، وضوح و سازنده در دسترس هستند.

0/5 (0 نقد و بررسی)