دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

افزایش ناگهانی برق، آسیب فیزیکی، رطوبت/آب و معیوب بودن لامپ های بک لایت برخی از دلایل احتمالی خرابی نور بک لایت شما هستند. در بسیاری از موارد، متداول ترین مقصرها LED های سوخته یا تابلوهای درایور نور بک لایت خراب هستند. بیایید به این دلایل عمیق نگاه کنیم تا بفهمیم دقیقاً چگونه به نور پس‌زمینه‌های ناموفق منجر می‌شوند. در این مقاله به بررسی دلایل از کار افتادن بک لایت می پردازیم.

دلایل از کار افتادن بک لایت

دلایل از کار افتادن بک لایت و افزایش ناگهانی برق / ولتاژ بالا

برای رفع دلایل از کار افتادن بک لایت نوسان برق افزایش ناگهانی ولتاژ است. این زمانی اتفاق می افتد که یک جریان الکتریکی بالا (بیش از حد مجاز توصیه شده) از مدار عبور کند. وقتی این اتفاق در تلویزیون الجی می افتد، مدار متصل به قطعات الکتریکی را از بین می برد. متأسفانه، این شامل بک لایت نیز می شود.

نوسانات برق می تواند باعث سوختن LED ها و همچنین اتصال کوتاه در مدار درایور LED شود و از ورود برق به پنل LCD جلوگیری کند. یک موج، هر چند کوچک، می‌تواند به نور پس‌زمینه آسیب برساند، به‌ویژه اگر اغلب اتفاق بیفتد.

افزایش برق می تواند توسط وسایل خانگی مانند ابزارهای برقی سنگین، واشرها و کوره ها ایجاد شود. همچنین می تواند توسط عوامل خارجی مانند رعد و برق ایجاد شود.

برای جلوگیری از آسیب‌های ناشی از نوسانات برق، به شما توصیه می‌کنم روی یک محافظ برق با کیفیت خوب برای تلویزیون الجی‌ها سرمایه‌گذاری کنید. محافظ برق، تلویزیون الجی شما را در برابر ولتاژهای بالای ناشی از منابع داخلی یا خارجی محافظت می کند.

این را ببینید  بروزرسانی سیستم عامل تلویزیون ال جی

خرابی لامپ های LED بک لایت

برای دلایل از کار افتادن بک لایت لامپ های LED روی نوار نور بک لایت به گونه ای طراحی شده اند که طول عمر محدودی داشته باشند، به خصوص با استفاده مداوم. بنابراین، در برخی موارد، شما باید آنها را جایگزین کنید. با این حال، این حتی می تواند 10+ سال بعد باشد.

لامپ های LED همچنین می توانند به دلیل ولتاژ بالای برق یا روشنایی بسیار زیاد معیوب شوند که منجر به دماهای بالا می شود. هنگامی که ال ای دی ها گرمای بیش از حد تولید می کنند، باعث سوختن آنها می شود.

هنگامی که لامپ های LED با بک لایت آسیب می بینند، باید آنها را تعویض کنید تا تلویزیون الجی به درستی کار کند. خوشبختانه، LED ها ارزان هستند و برای تعویض نیازی به تخصص زیادی ندارند.

با این حال، شما باید کل نوار را تعویض کنید زیرا لامپ های LED به صورت سری به هم وصل شده اند. بنابراین وقتی یکی معیوب می شود، بر بقیه تأثیر می گذارد. لامپ های معیوب همان چیزی است که باعث می شود صفحه نمایش بسیار کم نور یا دارای لکه های تیره باشد.

برد درایور LED معیوب

برای دلایل از کار افتادن بک لایت همچنین باید مدار رانندگی LED را عیب یابی کنید. این احتمال وجود دارد که ولتاژ و جریان کافی به LED ها نرسد. هنگامی که این اتفاق می افتد، LED ها ممکن است آسیب ببینند.

خرابی اینورتر برق

یکی دیگر از دلایل احتمالی خرابی سیستم بک لایت تلویزیون الجی شما این است که اینورتر یا خازن برق معیوب یا خراب است. راه حل این است که اینورتر را تعویض کنید. برای دلایل از کار افتادن بک لایت گاهی اوقات ردهای الکتریکی در برد مدار ممکن است معیوب باشند. این مانع از انتقال انرژی کافی به سیستم بک لایت می شود که منجر به یک صفحه کم نور می شود.

این را ببینید  نحوه تعمیر نداشتن صدا تلویزیون الجی

آسیب فیزیکی

آسیب فیزیکی مانند آسیب سقوط می تواند باعث شود که نوارهای LED از جای خود خارج شوند. این منجر به توزیع ناهموار نور در پانل می شود، از این رو نقاط تاریک و روشن ایجاد می شود. آسیب افتادگی نیز می تواند باعث خارج شدن لنز از جای خود شود.

آب یکی از بزرگترین دشمنان هر تلویزیون الجی است. هنگامی که تلویزیون الجی با آب تماس می گیرد، هر چند کم، مستقیماً از طریق سخت افزار به اجزای الکتریکی نفوذ می کند.

دو چیز ممکن است اتفاق بیفتد: می تواند باعث اتصال کوتاه در برد مدار و/یا باعث خوردگی مسیرهای فلزی شود. همه اینها منجر به شکست بک لایت می شود.

تعویض نور بک لایت تلویزیون الجی

بله، دلایل از کار افتادن بک لایت قابل تعویض است. با این حال، من توصیه نمی کنم که سعی کنید آن را به تنهایی انجام دهید، مگر اینکه واقعاً بدانید که دارید چه می کنید. توصیه می کنیم اگر در این نوع کار تجربه ندارید، تعویض را به تکنسین های تلویزیون الجی بسپارید.

در غیر این صورت، این یک فرآیند پیچیده نیست. شما به یک آهن لحیم کاری، پیچ گوشتی، سیم و نوارهای انعطاف پذیر LED نیاز دارید. فقط مطمئن شوید که یک جایگزین بک لایت که با مدل تلویزیون الجی شما سازگار است خریداری کنید.

بیشتر بدانید: دلایل سیاهی نمایشگر تلویزیون هنگام روشن کردن

0/5 (0 نقد و بررسی)