دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

نحوه ریست کردن تلویزیون ال جی

یادگیری ریست کردن تلویزیون ال جی و مراحل اجرایی آن، برای کاربران تلویزیون های ال جی، ضروری به نظر می رسد. این نکته نباید فراموش شود که ریست کردن تلویزیون ال جی حتما به معنی رفع خرابی های ایجاد شده در تلویزیون ال جی نیست. برای رفع خرابی های تلویزیون، باید برای تعمیر تلویزیون اقدام نمائید.

قبل از ریست کردن تلویزیون LG، لازم است بدانیم، با این کار تنها اطلاعات نرم افزاری دستگاه به حالت اول بر می گردد. در واقع Reset کردن تلویزیون، باعث می شود دستگاه به حالت تنظیمات اولیه تغییر کند.

باید توجه داشت که هدف اصلی در ریست فکتوری تلویزیون، بازگشت نرم افزاری اطلاعات تلویزیون به حالت پیش فرض است و این گزینه هیچ کارکردی به عنوان تعمیر تلویزیون ندارد.

با افزایش سریع فناوری، تمایل بسیار بیشتری به تماشای فیلم و برنامه های سرگرمی از طریق تلویزیون به وجود آمده است. امروزه با استفاده از تلویزیون های هوشمند می توانید از امکانات جدیدی برای سرگرمی بهره مند شوید.

شرکت ال جی و توسعه دهندگان تلویزون های ال جی با نوآوری هوشمندی روبرو شده اند که در مدل WebOS اجرا می شود. با جدیدترین نسل تلویزیون های هوشمند ال جی، تلویزیون LG بهترین تلویزیون در اختیار شما خواهد بود.

با این حال، مانند سایر دستگاه های هوشمند، تلویزیون LG شما نیز ممکن است عملکرد درستی نداشته باشد. این مسئله به دلایل مختلفی از جلمه نصب اتفاقی یک برنامه رخ بدهد. برای حل چنین مشکلاتی، همیشه بهتر است که عمل ریست کردن تلویزیون را انجام دهید. در این مقاله، مراحل سریع و آسان ریست کردن تلویزیون ال جی را فرا خواهید گرفت.

این را ببینید  بروزرسانی سیستم عامل تلویزیون ال جی

نکته مهم: اگر تلویزیون LG را ریست فکتوری کنید، تمام داده های برنامه به همراه برنامه هایی که روی تلویزیون نصب کرده اید پاک می شوند.

مراحل ریست کردن تلویزیون ال جی

ما به شما توضیح خواهیم داد که چگونه تلویزیون LG خود را به تنظیمات اولیه بازگردانید.

همه تنظیمات را باز کنید

گزینه Support را انتخاب کنید و دکمه تأیید را فشار دهید. دکمه enter دکمه ای است که در مرکز دکمه های پیکان قرار دارد.

به گزینه General بروید

گزینه General را انتخاب کنید. این گزینه مانند چرخ دنده و پیچ گوشتی به نظر می رسد.

به بازنشانی به تنظیمات اولیه بروید

پایین بروید تا گزینه بازنشانی به تنظیمات اولیه را ببینید. سپس آن را انتخاب کنید.

بازنشانی را تأیید کنید

اکنون تلویزیون از شما می پرسد که آیا مطمئن هستید که می خواهید همه تنظیمات را بازنشانی کنید. تأیید را انتخاب کرده و سپس رمز ورود خود را وارد کنید.

تلویزیون خود را تعمیر کرده و خاموش می شود. برای کالیبره کردن مجدد تنظیمات، تلویزیون را دوباره روشن کنید.

مراحل ریست کردن تلویزیون هوشمند ال جی

برای ریست کردن تلویزیون ال جی باید مراحل زیر را انجام دهید:

۱- تلویزیون هوشمند LG را روشن کنید.

۲- بر روی دکمه “Home” در ریموت تلویزیون ضربه بزنید.

۳- گزینه های “TV” را باز کنید.

۴- نماد “تنظیمات” را در صفحه تلویزیون خود انتخاب کنید.

۵- به زیرمنوی تنظیمات بروید و گزینه های «عمومی» را انتخاب کنید.

۶- به پایین بروید و گزینه ای را که با عنوان «بازنشانی به تنظیمات اولیه» مشخص شده باشد را انتخاب کنید.

این را ببینید  مشکلات تلویزیون‌های جی پلاس

۷- با مشاهده دکمه «تأیید بازنشانی» یک پیام هشدار روی صفحه مشاهده خواهید کرد.

۸- کنون، شما باید گزینه «تنظیم مجدد رمز عبور تلویزیون» برای تنظیم مجدد تلویزیون خود را وارد کنید.

۹- روی گزینه «تأیید تنظیم مجدد» ضربه بزنید و «رمز عبور تنظیم مجدد تلویزیون» برای تنظیم مجدد تلویزیون را وارد کنید.

ریست تلویزیون ال جی WebOS System

آن چه در ریست کردن تلویزیون LG لازم است مورد توجه قرار گیرد، مدل دستگاه است. اگر دستگاه شما WebOS System است، ابتدا باید به تنظیمات تلویزیون بروید. بعد به قسمت General Menu رفته و گزینه Reset to Initial Settings را انتخاب کنید.

در این هنگام پیامی از تلویزیون نمایش داده می شود که از شما می پرسد؛ «مطمئن هستید که سیستم ریست شود؟». شما با تایید گزینه بله، ادامه فرایند ریست شدن تلویزیون ال جی را به جریان خواهید انداخت.

نحوه ریست تلویزیون ال جی Netcast System

اگر تلویزیون شما از Netcast System استفاده می کند، برای ریست فکتوری تلویزیون دکمه SETTINGS را روی ریموت کنترل فشار دهید. این کار را با زدن Home و جستجوی تنظیمات هم می توانید انجام دهید.

سپس روی نوار کناری سمت چپ کلیک کنید و گزینه Reset to Factory Default را انتخاب کنید. پیام و اخطار نمایش داده شده را تایید کنید تا تلویزیون شما اقدام به برگشت تنظیمات به حالت کارخانه بکند.

مراحل انجام تنظیم مجدد نرم افزار تلویزیون LG

روش های مختلفی وجود دارد که می توانید تنظیم مجدد نرم تلویزیون LG را انجام دهید. در ادامه برخی از روش های انجام این کار ذکر شده است:

این را ببینید  برفک تلویزیون

۱- فقط دکمه «تأیید» را فشار دهید و نگه دارید تا تلویزیون LG با ریموت تلویزیون و صفحه تلویزیون نیز برای چند ثانیه تنظیم شود و سپس دستگاه شما روند بازنشانی کارخانه را شروع می کند.

۲- در چند ثانیه بر روی دکمه “Menu” در ریموت کنترل تلویزیون هوشمند LG و دکمه “Menu” در تلویزیون ضربه بزنید و نگه دارید. تنظیم مجدد تلویزیون LG رمز عبور ۴ رقمی را به شما نشان می دهد.

۳- پین منوی سرویس LG یا کدهای رمز ورود را وارد کنید و سپس روی دکمه «تأیید» ضربه بزنید.

نکته پایانی

با کمک مراحل ذکر شده در این مقاله امیدواریم تاکنون بتوانید تلویزیون ال جی خود را ریست فکتوری کنید. همانطور که در این مقاله ذکر شد، این احتمال وجود دارد که تمام داده های برنامه شما از تلویزیون پاک شود.

بنابراین باید برای آن نسخه پشتیبان تهیه کنید. به یاد داشته باشید، تلویزیون شما اکنون به وضعیت تنظیمات کارخانه باز خواهد گشت. پس از تنظیم مجدد تلویزیون LG، باید همه برنامه ها را دوباره روی تلویزیون نصب کنید.

0/5 (0 نقد و بررسی)