دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

هنگام آب خوردگی تلویزیون چه باید کرد؟

وقتی متوجه شدید که تلویزیون در اثر آبخوردگی به مشکل برخورده است، قبل از سپردن کار به افراد متخصص، کارهایی هستند که باید انجام دهید تا جلوی آسیب دیدگی بیشتر به تلویزیون را بگیرید. شاید هم توانستید با یکی از این روش ها تلویزیون خود را تعمیر کنید. به هر حال به امتحانش می ارزد.

نشانه های آب خوردگی تلویزیون چیست؟

در اثر آب خوردگی خطوط رنگی عمودی و یا هاله نواری سفید بر روی تصویر ظاهر می گردد و یا تصویر بعد از مدتی کاملا قطع می شود در حالی که صدای تلویزیون نرمال و بدون مشکل است. اگر تلویزیون شما نشانه های بالا را دارد به احتمال قوی دچار آب خوردگی شده است.

تشکیل خطوط رنگی عمودی در صفحه تلویزیون نشانه ای از تخریب اتصالات پنل است. قطعی کامل تصویر نیز نشانه ای از تخریب برد تیکان و در صورت آب خوردگی زیاد، نشانه تخریب برد اصلی یا مین برد است.

۱- تلویزیون را از برق بکشید

به نظر می رسد این یک کار بیهوده است. اما به محض این که متوجه شدید که تلویزیون دچار آبخوردگی شده است، باید سریع تلویزیون را از برق بکشید. هم چنین اگر می توانید به راحتی انجام دهید، ممکن است بخواهید تلویزیون را از جایی که تنظیم شده است به جای دیگری منتقل کنید تا بیشتر دچار آبخوردگی نشود.

۲- ناحیه خیس شده را خشک کنید

بعضی اوقات ممکن است بخواهید با استفاده از سشوار از نقطه ای که تلویزیون دچار آبخوردگی شده است استفاده کنید. به هیچ عنوان از وسایل گرمایشی مانند سشوار برای خشک کردن تلویزیون آب خورده استفاده نکنید. استفاده از وسایل گرمایشی باعث آسیب زدن به قطعات تلویزیون می شود.

این را ببینید  حالت محیطی در تلویزیون الجی چیست

برای خشک کردن ناحیه خیس شده می توانید با یک دستمال تمیز قسمت های خیس شده را خشک کنید.

۳- صبور باشید

بعضی وقت ها ترجیح می دهید فقط منتظر بمانید تا آب خودش خشک شود. در این صورت تلویزیون را در جایی قرار دهید که تهویه زیادی داشته باشد. تلویزیون باید یکی دو روز در آن محل بماند و خشک شود. گاهی اوقات این تنها کاری است که قادر به انجام آن خواهید بود.

بعد از یک یا دو روز، تلویزیون را به برق بزنید اگر تصویر تلویزیون عادی بود که مشکل حل شده است، در غیر این صورت اگر خط عمودی یا افقی مشاهده کردید تلویزیون را بلافاصله خاموش کنید. اگر با همان حالت از تلویزیون استفاده کنید آسیب دیدگی تلویزیون بیشتر می شود و هزینه تعمیر تلویزیون ال ای دی آب خورده بالا می رود و در بعضی مواقع غیر قابل تعمیر می شود.

۴- مراجعه به تعمیرکار

اگر همه این روش ها شما را امتحان کرده و جوابی نگرفتید، در نهایت مجبور می شوید تلویزیون خود را به یک مرکز تعمیر تلویزیون در نزدیدکی خود ببربد. باید با آنها تماس گرفته و به آنها بگویید که تلویزیون شما چه میزان دچار آب خوردگی شده و دقیقا از کجا آسیب دیده است.

بسیاری از مواقع پیش می آید که هنگام تمیز کردن تلویزیون، پنل آن دچار آب خوردگی شده و به انجام تعمیر تلویزیون ال ای دی آب خورده در مرکز تعمیرات تلویزیون نیاز مبرم پیدا می کنید. هر چه به روزهای پایانی سال و عید نوروز نزدیک تر می شویم، خانواده های ایرانی براساس سنت کهن ملی خود، کار خانه تکانی و نظافت منزل را انجام می دهند.

این را ببینید  تلویزیون ال جی سری C8 

شستشوی درب و پنجره ها، تمیز کردن و گردگیری از وسایل منزل، جابجایی دکوراسیون و … کارهایی است که در حین خانه تکانی انجام می شوند. ممکن است هنگام انجام هر یک از این کارها، با یک بی دقتی یا عجله، وسایل منزل به ویژه لوازم حساسی مانند تلویزیون، یخچال و … دچار آسیب و یا شکستگی شوند.

تعمیر تلویزیون آب خورده از جمله مواردی است که در طول سال و به خصوص روزهای پایانی سال، بیشترین دلیل مراجعات را به مرکز تعمیر تلویزیون به خود اختصاص داده است. آب خوردگی تلویزیون یک خرابی است که ممکن است برای هر نوع تلویزیون پیش بیابید. آب خوردگی در تلویزیون های ال ای دی باعث خط افتادن بر روی تصویر می شود.

در صورتی که آب خوردگی تلویزیون زیاد نباشد و به قسمت شیشه ای صفحه تلویزیون آسیب وارد نشده باشد، تلویزیون آب خورده قابل تعمیر است. آب باعث سولفاته شدن مدارهای پنل تلویزیون می شود. بهتر است اگر خط افقی یا عمودی روی صفحه افتاده است تلویزیون را از برق بکشید و با مرکز تعمیر تلویزیون تماس بگیرید.

هنگامی که یک تلویزیون دچار آبخوردگی می شود، متأسفانه خودتان نمی توانید نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. ممکن است بخواهید که چند ترفند متفاوت امتحان کنید تا تلویزیون شما دوباره کار کند، اما در نهایت مجبورید تعمیر تلویزیون آبخورده را به تعمیرکار حرفه ای بسپارید.

هرچه میزان خرابی بر روی پنل و برد آدرس پنل کمتر باشد امکان تعمیر تلویزیون ال ای آب خورده و احتمال درست شدن آن بیشتر است. یک نکته بسیار مهم این است که به هیچ عنوان سعی نکنید تلویزیون آب خورده را باز و تمیز کنید چون باعث می شود که آسیب جدی به صفحه تلویزیون شما وارد شود، در این صورت تلویزیون دیگر قابل تعمیر نیست.

این را ببینید  دلایل روشن نشدن تلویزیون ال جی

دلایل آب خوردگی تلویزیون

آب خوردگی یک تلویزیون ممکن است در اثر اسپری کردن آب بر روی شیشه تلویزیون در حین تمیزکاری و یا حتی در اثر بخار آب موجود در محیط اتفاق بیفتد. قسمت هایی که در اثر آب خوردگی آسیب می بینند شامل برد آدرس پنل، اتصالات موسوم به فلت پنل و یا حتی برد تیکان تلویزیون هستند.

0/5 (0 نقد و بررسی)