دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

چگونه می توان از گرم شدن بیش از حد تلویزیون جلوگیری کرد؟

در صورت بروز گرمای بیش از حد از دستگاه تلویزیون، می توانید با پایین آوردن تنظیمات ویدئو از طریق تنظیمات منو >تصویر، در جلوگیری از گرم شدت بیش از حد تلویزیون اقدام کنید. همه چیز را به 80 درصد یا کمتر کاهش دهید و ببینید آیا مشکل برطرف شده است. اگر تلویزیون شما بعد از پنج دقیقه، هم چنان تا یک ساعت خاموش باشد، این بدان معناست که حرارت دستگاه هم چنان زیاد است.

سوالی که در اینجا اغلب مطرح می شود و مورد پرسش بسیاری از افراد قرار می گیرد، این است که چرا تلویزیون جدید بو می کند؟ ترکیبات آلی فرار (VOC) که در وسایل الکترونیکی جدید به کار رفته اند، در هوایی که تنفس می کنید تبخیر می شوند. به همین دلیل دستگاه های الکترونیک جدید بوی سوختگی می دهند.

بوی پلاستیک سوخته تلویزیون

بوی پلاستیک سوخته تلویزیون اغلب در تلویزیون های تازه بروز می کند. به دلیل فرآیند تولید قطعات، تلویزیون ها و سایر محصولات الکترونیکی می توانند دارای قطعاتی با پوشش پلاستیکی باشند که ممکن است پس از اولین روشن شدن محصول و گرم شدن آن، بوی پلاستیک سوخته ایجاد کند. این بو معمولا ظرف چند روز پس از استفاده از بین می رود و دیگر بروز نمی کند.

اگر یک قطعه الکترونیکی تلویزیون شما در حالت اتصال به جریان برق باشد، می تواند بوی مضری را به هوا منتشر کند که شبیه بوی پلاستیک سوخته است.

کارکرد طبیعی یک مدار الکترونیکی باعث مصرف شدن انرژی می شود و به نسبت راندمان کاری مدار، همیشه مقداری از انرژی به صورت توان تلفاتی به گرما تبدیل می شود، تا اینجای کار طبیعی است و هیچ چیز غیر معمولی وجود ندارد.

این را ببینید  نحوه اتصال تلویزیون الجی به هات اسپات موبایل

مشکل از آنجا شروع می شود که قطعه و یا قطعاتی به دلیل ایجاد خرابی و تغییر پارامترهای مختلف الکترونیکی بیش از حد معمول جریان مصرف می کنند. مقدار جریان افزایش یافته به صورت اتلاف انرژی به گرما تبدیل می شود و باعث می شود در برخی از قطعات به دلیل ساختار فیزیکی و شیمیایی آنها مانند مقاومت ها و یا قطعاتی که روکش پلاستیکی دارند سوختگی فیزیکی ایجاد و به دنبال آن بوی سوختگی در تلویزیون ایجاد شود.

چرا تلویزیون بعضی وقت ها بوی ماهی می دهد؟

هنگامی که مدارها بیش از حد گرم می شوند، پلاستیک ها و مواد شیمیایی مقاوم در برابر حرارت که در خروجی ها، قطع کننده های مدار یا عایق سیم کشی استفاده می شوند، ممکن است بوی ماهی یا ادرار مانند منتشر کنند. بوی ماهی می تواند به دلیل تعداد زیادی از مشکلات الکتریکی ایجاد شود، از جمله: وجود مدارهای زیاد، سیم کشی بدون اندازه.

چرا تلویزیون ال سی دی یا ال ای دی هنگام استفاده گرم می شوند؟

ممکن است که تلویزیون LCD بعد از چند ساعت استفاده گرم یا داغ شود. از آنجا که تلویزیون های LCD نازک هستند و به دلیل کوچک تر بودن محفظه، گرمای تولید شده توسط بک لایت LED در پایین یا کنار تلویزیون بیشتر به چشم می آید. دمای ساطع شده طبیعی است و نباید جای نگرانی باشد.

چه مدت طول می کشد تا بوی پلاستیک سوخته تلویزیون تازه از بین برود؟

بوی پلاستیک سوخته تلویزیون تازه معمولا ظرف چند روز پس از استفاده از بین می رود و بر نمی گردد. این حالت طبیعی است و در بسیاری از محصولات الکترونیکی اتفاق می افتد.

این را ببینید  تلویزیون ال جی سری C9

چرا تلویزیون شب ها صدای ترک می دهد؟

صداهای بیرون آمدن یا ترک خوردن که بعد از خاموش کردن تلویزیون می شنوید در اثر خنک شدن قسمت های مختلف داخل تلویزیون است که در حال منقبض شدن هستند. علت آن انبساط حرارتی است که شاسی فلزی تلویزیون هنگام کار زیاد دچار گرمای زیاد می شود. این صداها طبیعی است و در محیط های مختلف اتفاق می افتد.

آیا تلویزیون ها سمی هستند؟

بسیاری از دستگاه های الکترونیکی به ویژه تلویزیون های قدیمی خطرناک هستند. این دستگاه ها حاوی مواد سمی مانند سرب، جیوه، بریلیم و کادمیوم هستند و بازیافت آنها حتی در صورت بالا بودن قیمت کالاها نیز دشوار و پرهزینه است. اما مردم، تلویزیون های جدید ال سی دی، ال ای دی و پلاسما را که حاوی سرب و دیگر مواد سمی نیستند به تلویزیون های قدیمی ترجیح می دهند.

تفاوت بوی سوختگی تلویزیون با بوی پلاستیک سوخته

خرابی قطعات الکترونیک هیچ وقت به سوی بهبودی نمی رود، پس اگر متوجه بوی سوختگی در تلویزیون شدید دستگاه را خاموش کنید و به هیچ وجه روشن نکنید چرا که ممکن است برخی از قطعاتی که سالم هستند در یک لحظه آسیب ببیند و باعث افزایش هزینه های تعمیر تلویزیون شود.

در صورتی که متوجه بوی سوختگی از تلویزیون خود شدید، حتما باید برای تعمیر تلویزیون خود اقدام که و به یک مرکز تعمیرات تخصصی تلویزیون در شهر خود مراجعه کنید.

اما اگر تلویزیون خود را به تازگی خریداری کرده اید، و بعد از روشن نمودن دستگاه، متوجه بوی پلاستیک سوخته از تلویزیون خود شدید، به هیچ وجه نگران نباشید، این نوع بوی سوختگی، مسأله ای عادی است و بعد از چند روز به خودی خود از بین می رود و نیاز به انجام تعمیرات تلویزیون و مراجعه به مرکز تعمیر تلویزیون ندارید.

این را ببینید  نکات مهم تلویزیون هوشمند
0/5 (0 نقد و بررسی)