دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

تلویزیون الجی خرید گرانی هستند و حداکثر 3 سال گارانتی سازنده دارند که کافی نیست. بعلاوه، آنها ظریف هستند و اگر به درستی نگهداری نشوند، می توانند علائم شکست را نشان دهند. از آنجایی که تلویزیون الجی تقریباً هر روز برای ساعت‌ها استفاده می‌شود، به مرور زمان با مشکلاتی مواجه خواهد شد. برخی از این مسائل را می توان در خانه برطرف کرد، در حالی که برخی از مسائل جدی ممکن است به کمک یک متخصص نیاز داشته باشد. در این مقاله از کار افتادن تلویزیون الجی مورد بررسی قرار می گیرد.

از کار افتادن تلویزیون الجی

از کار افتادن تلویزیون الجی و خطوط روی صفحه

در از کار افتادن تلویزیون الجی اگر متوجه خطوط عمودی روی صفحه تلویزیون الجی خود شدید، این یک مسئله جدی است و نباید از آن غافل شد. این مشکل معمولاً در صورت شل بودن سیم‌کشی کابل، شل بودن یا معیوب بودن برد یا صفحه آسیب دیده رخ می‌دهد.

این یک مشکل رایج در تلویزیون الجی ها است و نشانه ای از خرابی پنل تلویزیون الجی شما است. اما قبل از تماس با متخصص برای بررسی تلویزیون الجی، می‌توانید این مراحل را دنبال کنید و بررسی کنید که آیا کار می‌کنند:

  • تلویزیون الجی خود را دوباره راه اندازی کنید
  • تلویزیون الجی را خاموش کنید و سیم برق AC (سرنخ اصلی) را جدا کنید. آن را به مدت 15 دقیقه از برق جدا نگه دارید و سپس تلویزیون الجی را روشن کنید تا بررسی کنید که آیا مشکل حل شده است یا خیر.

اگر همچنان خطوط را نشان می دهد، ممکن است بیشتر مجبور شوید پانل را تعویض کنید و بسته به تلویزیون الجی و مدل آن، تعویض پنل می تواند یک کار پرهزینه باشد.

این را ببینید  تلویزیون ال جی سری  105UC9T

علت نداشتن صدا تلویزیون الجی

در از کار افتادن تلویزیون الجی اگر صفحه تلویزیون الجی شما کاملاً خوب است اما صدایی وجود ندارد، به سادگی به این معنی است که این یک نقص در برد مدار یا یک نقص بلندگو است.

برای بررسی صدا، صدا را روی کنترل از راه دور به حداکثر برسانید. اطمینان حاصل کنید که ورودی تلویزیون الجی درست است، تلویزیون الجی در حالت بی صدا نیست یا هدفونی به جک خروجی صدا تلویزیون الجی در کنار یا جلوی تلویزیون الجی شما متصل نیست.

همچنین، بررسی کنید که آیا تمام کابل‌های متصل به پشت تلویزیون الجی شما مناسب هستند و شل نیستند. اگر هنوز صدا وجود ندارد، باید با یک متخصص تماس بگیرید تا تلویزیون الجی را باز کند و برد مدار را بررسی کند.

صفحه تلویزیون الجی سیاه / خالی

در از کار افتادن تلویزیون الجی اگر اغلب با این مشکل مواجه بوده اید، این نشان می دهد که عمر تلویزیون الجی شما تقریباً به پایان رسیده است و زمان آن رسیده که به یک تلویزیون الجی جدید ارتقا دهید.

هنگامی که تلویزیون الجی دارای بلندگوهایی است که کاملاً خوب کار می کنند اما تصویری ندارد، عمدتاً سیستم نور پس زمینه یا برد منبع تغذیه مشکل دارد که باید تعویض شود. در مورد تلویزیون الجی LCD، با کمک نور پس زمینه ای که برای روشن کردن تصویر روی صفحه استفاده می شود، کار می کند. هنگامی که نور پس زمینه شروع به مشکل می کند، صفحه نمایش خالی می شود.

برای رفع این مشکل، نور پس زمینه باید توسط متخصص تلویزیون الجی جایگزین شود. دلیل احتمالی دیگر این است که نور پس زمینه تلویزیون الجی LCD که دارای اینورتر برق است از کار افتاده است. هنگامی که این اتفاق می افتد، ممکن است نیاز به تعویض اینورتر یا خازن داشته باشید.

این را ببینید  دلایل از کار افتادن نور پس زمینه تلویزیون الجی

این مشکل ممکن است به ندرت در دوره گارانتی سازنده ایجاد شود، اما اگر رخ داد، می توانید آن را تحت گارانتی تعویض کنید.

چشمک زدن چراغ تلویزیون الجی

در از کار افتادن تلویزیون الجی این دوباره یک مسئله رایج است که اکثر مردم از آن شکایت دارند. هنگام روشن کردن تلویزیون الجی با استفاده از کنترل از راه دور، اگر متوجه شدید که چراغ چشمک می زند اما صفحه نمایش خالی است، این یک مشکل مربوط به اتصال الکتریکی است.

می توانید سیم برق را از دستگاه جدا کنید و 10 تا 15 دقیقه صبر کنید تا دوباره آن را وصل کنید. اگر این فقط یک مشکل ساده اتصال برق است، باید مشکل را برطرف کنید. اگر هنوز صفحه نمایش روشن نمی شود، باید با یک متخصص تلویزیون الجی تماس بگیرید تا مشکل را حل کند.

سوسو زدن صفحه تلویزیون الجی

در از کار افتادن تلویزیون الجی سوسو زدن صفحه تلویزیون الجی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، که بیشتر یک مشکل رایج در تلویزیون الجی های LED است. یکی از دلایل اصلی این موضوع، شل شدن یا معیوب بودن کابل ها است که منجر به لرزش صفحه نمایش می شود.

در مورد کابل‌های HDMI (رابط چندرسانه‌ای با وضوح بالا)، متوجه برف یا سوسو زدن رنگ‌ها خواهید شد. با سایر انواع کابل آنالوگ، بیشتر متوجه تغییر ناگهانی در روشنایی و شدت رنگ خواهید شد.

تعویض کابل یا بررسی استحکام آن باید مشکل را حل کند. یکی دیگر از دلایل احتمالی که باعث سوسو زدن می شود می تواند سایر لوازم خانگی باشد که در صورت قرار گرفتن در مدار یکسان، برق کافی مصرف می کنند.

این را ببینید  رفع مشکل باندینگ تلویزیون ال جی

در برخی موارد، ممکن است این اتفاق بیفتد زیرا برد پردازنده اصلی از طریق خط کنترل به چراغ‌های پشتی LED فرمان می‌دهد تا خاموش شوند. برای حل این مشکل، باید یک نوار LED یا برد پردازنده جدید تهیه کنید.

خواه یک مشکل پنل یا یک مشکل فنی عمده تلویزیون الجی باشد، حل این مشکلات یک امر پرهزینه است. بهتر است هیچ یک از این علائم را نادیده نگیرید و قبل از بدتر شدن مشکل با یک متخصص مجاز تلویزیون الجی تماس بگیرید.

اگر سال‌هاست که از تلویزیون الجی خود استفاده می‌کنید و قصد دارید تلویزیون الجی خود را ارتقا دهید، در اینجا نکاتی وجود دارد که باید قبل از خرید تلویزیون الجی جدید در نظر داشته باشید.

بیشتر بدانید: چگونه گرمای تلویزیون الجی را کاهش دهیم؟

0/5 (0 نقد و بررسی)