دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

7 مشکلات رایج ماشین لباسشویی

ماشین های لباسشویی دارای طرح های بسیار متفاوتی هستند، اما برخی از مشکلات متداول و متداول در همه آنها وجود دارد. در زیر برخی از چنین مشکلاتی وجود دارد که ما سعی کرده ایم به آنها بپردازیم، بیایید هر یک از مشکلات را یک به یک بررسی کنیم.

  1. روشن نشدن ماشین لباسشویی

مشکلات زیادی وجود دارد که ممکن است باعث روشن نشدن ماشین لباسشویی شود. بنابراین، با بررسی کلید اصلی تغذیه برای اتصالات شل، پریز برق کار نمی کند، اگر فیوز سالم است و غیره شروع کنید. اگر این کمکی نمی کند، اگر ماشین لباسشویی با بار جلو دارید قفل درب خوب کار می کند. در برخی موارد، کلید اصلی تغذیه یا ماژول کنترل (PCB) ماشین لباسشویی کار نمی کند. اگر تجربه قبلی در کار با سیم های زنده و ولتاژهای بالا ندارید، با متخصص تعمیرات تماس بگیرید تا ماشین لباسشویی را بررسی کند.

  1. ماشین لباسشویی سر و صدا دارد

اجسامی که بین وان بیرونی و طبل به دام افتاده اند نیز می توانند عامل ایجاد سر و صدا باشند، چیزهایی مانند سکه و نخاله بسیار رایج است که از اطراف بخاری بین طبل برداشته می شوند و می توانند به دستگاه و هر لباسی در آن آسیب برسانند. قبل از قرار دادن پارچه ها در دستگاه، مطمئن شوید که آنها را پاک کرده اید.

با گذشت زمان، بلبرینگ های ماشین لباسشویی نیز خراب می شوند و خراب می شوند و باعث ایجاد صدای بلند هنگام چرخش می شوند. کار با ماشین لباسشویی با بلبرینگ معیوب می تواند صدمات مهلکی به همراه داشته باشد. این کار را می توان با روانکاری بلبرینگ با گریس (یا روغن) یا با تعویض آنها اصلاح کرد.

این را ببینید  چراغ قرمز چشمک زن در تلویزیون الجی

  1. ارتعاشات زیاد در حین کار

شایع ترین دلیل این امر وان نامتعادل یا کل ماشین لباسشویی است. مطمئن شوید که ماشین لباسشویی روی یک سطح کاملاً افقی قرار گرفته است. اگر نه، یک پایه/چرخ دستی با پیچ های قابل تنظیم در زیر بگیرید. در برخی موارد، وان به دلیل سایش و پارگی سیستم تعلیق نامتعادل می شود. برای جلوگیری از خراب شدن مکانیسم تعلیق، مطمئن شوید که دستگاه را با پارچه زیاد بار نکنید.

  1. صدای ماشین لباسشویی هنگام تخلیه یا اصلاً تخلیه نشود

در این حالت، پمپ تخلیه معیوب یا مسدود شده است. انسداد در پمپ می تواند به دلیل تجمع الیاف پارچه و خاک رخ دهد. به سادگی تمیز کردن پمپ و شلنگ متصل مشکل را حل می کند. توصیه می شود برای این کار یک تعمیرکار حرفه ای استخدام کنید زیرا این امر نیاز به برچیدن مجموعه پمپ دارد.

  1. پر کردن بیش از حد یا کم پر شدن ماشین لباسشویی

به احتمال زیاد سوئیچ فشار آنطور که در نظر گرفته شده کار نمی کند، این می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، یا سوئیچ معیوب است، سوراخی در لوله فشار وجود دارد یا جدا شده است یا رایج ترین دلیل مسدود شدن محفظه فشار است. برای بررسی سوئیچ، باید آن را فشار دهید و در صورت شنیدن آن یک یا چند کلیک گوش دهید، خوب است، یک بازرسی دقیق از شلنگ نشان می دهد که خوب است یا خیر، در حالی که محفظه باید برداشته شود و شسته شود پاکش کن اگر فیلتری را در لوله ورودی آب وصل کرده اید، از تمیز بودن توری فیلتر اطمینان حاصل کنید.

این را ببینید  مشکلات مربوط به واشرهای بار جلو ال جی

  1. نخ ریسی ماشین لباسشویی

مکانیسم نخ ریسی و سیستم زهکشی هر دو به هم متصل هستند. بنابراین اگر زهکشی کار نکند، دستگاه نمی چرخد. ممکن است فیلتر پمپ مسدود شده باشد یا شیلنگ درام که به سمت پمپ می رود مسدود شده باشد. برس های کربنی موتور ممکن است هشدار دهند، اگر موتور برس نداشته باشد، احتمال خرابی خازن موتور وجود دارد. همچنین ممکن است موردی وجود داشته باشد که تسمه از موتور به درام بسته شود یا جدا شده باشد.

  1. نشت آب از کشوی صابون

دلایل احتمالی زیادی برای این مشکل وجود دارد. فشار آب بسیار قوی است، تجمع مواد شوینده حل نشده، مسدود شدن لوله تخلیه، پر شدن بیش از حد، گازهای زیاد و افزایش منبع تغذیه (افزایش می تواند باعث خارج شدن کنترل موتور شود). تصحیح این مشکل بسیار ساده است و چند دقیقه طول می کشد، اما به دانش تکنسین ماشین لباسشویی نیاز دارد.

0/5 (0 نقد و بررسی)