دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

HDMI eARC چیست؟

HDMI eARC یک فناوری جدید است که در سال 2017 با نسخه 2.1MI HDMI منتشر شده است. HDMI eARC بسیار شبیه به HDMI ARC عمل می کند ، به جز ، همانطور که از نام کانال بهبود صدا بازگشت یافته است ، این فناوری بسیار بهتر شده است.

مانند HDMI ARC ، eARC بر روی دو پین کار می کند ، اما برخلاف HDMI ARC ، از سیگنال زمینی یک پین سوم نیز استفاده می کند. از HDMI eARC نیز برای کاهش کابل ها بین دستگاه های نمایشگر و گیرنده های A / V یا سیم صوت استفاده می شود.

یا HDMI eARC شبیه به HDMI ARC است یا خیر

تنظیم تا حد زیادی شبیه به HDMI ARC است ، اما به کابل های جدیدتری نیاز دارید. یک مزیت بارز این است که HDMI ترکیبی و اترنت که باعث می شود HDMI eARC کار کند این امکان را برای شما فراهم می کند تا از مرحله تنظیم دستگاههای خود صرفنظر کنید تا HDMI eARC را فعال کنید.

متأسفانه ، زیرا این فناوری بسیار جدید است ، اما هنوز در تجهیزات جدید سینمای خانگی در دسترس نیست. LG یک سازنده اولیه در بین تولید کنندگان تلویزیون بود و Onkyo ، Pioneer و سونی همگی به روزرسانی سیستم عامل HDMI eARC را روی گیرنده های A / V و تلفن های صوتی انتخاب کردند. دستگاه های بیشتری مجهز به HDMI eARC به آرامی وارد بازار می شوند.

چه چیزی باعث برجسته شدن HDMI eARC می شود؟

تعدادی ویژگی وجود دارد که باعث می شود HDMI eARC از HDMI ARC یا پیشینیان آن متمایز شود. همانطور که قبلاً ذکر شد ، eARC HDMI در تنظیمات بهبود می یابد. همچنین در کیفیت صدا بهبود می یابد.

این را ببینید  گرم شدن بیش از حد تلویزیون

مزایای استفاده از HDMI eARC:

  • 37 مگابیت بر ثانیه (مگابیت در ثانیه)
  • صدای فراگیر فشرده نشده
  • وصل و بازی کنید

HDMI eARC حداکثر پهنای باند 37 مگابیت بر ثانیه را امکان پذیر می کند و امکان استفاده از صوتی با کیفیت بهتر را فراهم می کند. از آنجا که این دوربین 37 برابر سریعتر از HDMI ARC است ، قادر به کنترل هر دو صدای فراگیر 5.1 و 7.1 فراگیر نیست ، بلکه دارای فرمت های صوتی مبتنی بر شی مانند Dolby Atmos و DTS: X نیز می باشد.

با استفاده از HDMI eARC ، کشف دستگاه به صورت خودکار است. این بدان معنا نیست که برای تنظیم دستگاه نمایشگر خود به منظور دستیابی به سیستم صوتی خود ، نباید از طریق تنظیمات صفحه کنید. فقط کافی است درگاه های HDMI eARC را با کابل فوق العاده پر سرعت HDMI 2.1 متصل کنید و خوب است که بروید.

برای تجهیزات HDMI eARC به چه تجهیزات نیاز دارید؟

HDMI eARC نیاز به سخت افزار HDMI 2.1 یا بالاتر دارد. این ممکن است نادر باشد ، زیرا سازندگان دستگاه هنوز پروتکل HDMI 2.1 را تصویب می کنند. با این حال ، انتظار می رود با گذشت زمان سرعت بیشتری یابد.

دوم ، برای اتصال دستگاههای خود به یک کابل HDMI 2.1 یا بالاتر با سرعت بالا نیاز دارید. HDMI 2.1 دو سال است که در بازار است ، بنابراین بعید نیست کابل HDMI را پیدا کنید که یک HDMI 2.1 با سرعت بالا نیست بلکه بسته بندی را فقط برای اطمینان بررسی کنید.

این را ببینید  علت صفحه نمایش سبز تلویزیون الجی

مانند HDMI ARC ، می توانید از دستگاه نمایشگر ، گیرنده A / V یا نوار صوتی خود به عنوان مرکز اصلی برای همه دستگاههای خود با HDMI eARC استفاده کنید. تا زمانی که دستگاه نمایشگر و سیستم صوتی شما از طریق درگاه های HDMI eARC وصل شود.

آیا HDMI eARC به عقب با HDMI ARC سازگار است؟

این بستگی به معنای سازگاری با عقب دارد. HDMI eARC دارای نقص ARC است به این معنی که اگر یک دستگاه را با HDMI eARC با دستگاه دیگری که از آن پشتیبانی نمی کند ، وصل کنید ، دستگاه ها به جای آن به پخش سیگنال HDMI ARC باز می گردند.

این بدان معناست که دستگاه صوتی شما به طور خودکار کشف نمی شود ، و شما مجبور خواهید بود که دستی دستی دیجیتالی را به صورت دستی آغاز کنید. این همچنین بدان معنی است که با حداکثر پهنای باند 1 مگابیت بر ثانیه و نه 37 مگابیت بر ثانیه پخش می شود ، به معنای عدم صدای فراگیر بدون ضرر است.

با این حال ، اگر شما دو دستگاه قادر HDMI eARC را با کابل HDMI 2.0 یا کابل پایین وصل می کنید ، ممکن است آن را به کار نگیرید. نتایج حاصل از این کار نامشخص است و ممکن است به خود دستگاه ها بستگی داشته باشد ، اگرچه بعید است با استفاده از کابل HDMI اشتباه به تجهیزات خود آسیب برسانید زیرا پیکربندی پین و شکل پلاگین یکسان هستند.

بهترین شرط شما ، مثل همیشه ، ارتقاء ارزان قیمت به کابل HDMI 2.1 با سرعت بالا یا بالاتر است.

این را ببینید  خرابی احتمالی تلویزیون
0/5 (0 نقد و بررسی)