دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

تنظیمات اکولایزر برای تلویزیون ال‌جی

در این مقاله قصد داریم بهترین تنظیمات اکولایزر برای تلویزیون ال‌جی را به شما معرفی کنیم. اگر تلویزیون سامسونگ، ال‌جی، ویزیو یا فیلیپس دارید، می‌توانید تنظیمات اکولایزر را تنظیم کنید و از بلندگوهای تلویزیون خود نهایت استفاده را ببرید. تنظیم صحیح اکولایزر به شما کمک می کند تا کیفیت صدای دلخواه را از بلندگوهای تلویزیون دریافت کنید. یک تنظیم برای همه چیزهایی که در تلویزیون تماشا می‌کنید مناسب نیست، اما اگر فقط یک چیز را روزانه تماشا کنید، مانند برنامه‌های گفتگو، درام یا فیلم، خوب است. اینکه کدام تنظیمات اکولایزر برای شما مناسب تر است به نوع صداهایی که می خواهید گوش دهید بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر برنامه های گفتگو را در تلویزیون تماشا می کنید، مهم است که دیالوگ را به وضوح بشنوید. با استفاده از بلندگوهای داخلی تلویزیون، نمی توانید از فیلم و موسیقی زیاد لذت ببرید زیرا تقریباً بیس وجود ندارد. یلم‌ها، موسیقی‌ها و بازی‌ها زمانی خوب به نظر می‌رسند که سیستم صوتی خوبی با باس عمیق داشته باشیم.

اما بلندگوهای داخلی تلویزیون برای تولید بیس چندان مناسب نیستند. و اگر می خواهید فیلم یا موسیقی تماشا کنید، نوارهای صوتی زیادی برای تلویزیون در دسترس هستند که می توانند صدای بوم بوم تولید کنند. همچنین می توانید بهترین بلندگوهای خارجی تلویزیون را برای بهبود صدای تلویزیون خود انتخاب کنید. با این حال، برخی از مدل های تلویزیون مانند چند مدل از سامسونگ وجود دارند که می توانند صدای خوبی برای بازی ها و فیلم ها تولید کنند. هنگامی که نوع صداهای در حال پخش را تغییر می دهید، ممکن است نیاز باشد تنظیمات اکولایزر تغییر کند. پس از یادگیری چند چیز، می توانید بهتر درک کنید که چه تنظیماتی واقعاً می تواند برای شما عالی باشد.

این را ببینید  نشناختن هارد اکسترنال توسط تلویزیون

تنظیمات اکولایزر برای تلویزیون ال‌جی

انواع صداهایی که می خواهید بشنوید

بیشتر مردم درام و برنامه های گفتگو را تماشا می کنند، اما مردم نیز موسیقی، بازی یا فیلم تماشا می کنند. تنظیمات اکولایزر برای همه این صداها متفاوت خواهد بود.

در موسیقی، بازی‌ها و فیلم‌ها، برای تولید صدای پررونق به بیس خوب نیاز داریم. و اگر یک برنامه گفتگو را در همان تنظیمات تماشا کنید، ممکن است نتوانید کلمه ای از آنچه صحبت می شود بشنوید. بسته به صداهایی که می خواهید از بلندگوهای تلویزیون خود بشنوید، ما شما را به طور کامل برای تنظیم اکولایزر راهنمایی کرده ایم.

برای درام و تاک شو

هنگام تماشای درام یا برنامه های گفتگو در تلویزیون، باید هر دیالوگ را به وضوح بشنویم. بیشتر اوقات، ما نمی توانیم تنظیمات را به درستی تنظیم کنیم تا دیالوگ های بهتری بشنویم.

ممکن است چند دلیل وجود داشته باشد که شما نمی توانید گفتگو را به وضوح بشنوید.

  • مکان تلویزیون شما راه بلندگوها را مسدود می کند
  • جلوه های موسیقی بیشتر از صدای واقعی
  • افراد حاضر در نمایش خیلی کم صحبت می کنند
  • بلندگوهای داخلی تلویزیون بسیار ضعیف هستند

صدای نمایش ها به صورت صدای فراگیر 5.1 منتقل می شود در حالی که تلویزیون شما از صدای فراگیر پشتیبانی نمی کند. بنابراین به صدای استریو میکس می شود که صدا را متعادل نمی کند و نمی توانید دیالوگ را به وضوح بشنوید

تنظیمات اکولایزر

اگر تلویزیون شما دارای یک اکولایزر گرافیکی است، می توانید هر صدا را مطابق میل خود تنظیم کنید. از طیف ثابتی از فرکانس ها، می توانید هر فرکانس را کم یا زیاد کنید که به تنظیم صدا به دلخواه شما کمک می کند. هنگامی که اکولایزر را باز می کنید، تمام فرکانس ها در سطح صفر خواهند بود. سپس می توانید شروع به تقویت یا برش آنها کنید.

این را ببینید  سوختن صفحه نمایش تلویزیون OLED الجی

افزایش فرکانس توصیه نمی شود زیرا باعث خشن شدن صدا می شود. بهتر است یکی را پایین بیاورید تا دیگری را بشنوید زیرا صدا را طبیعی می کند.

همانطور که در مورد فعلی برای درام ها و برنامه های گفتگو، ما بر شنیدن دیالوگ به وضوح متمرکز هستیم که می تواند با کاهش بیس به دست آید.

وقتی باس زیاد است، همه چیز واضح به نظر نمی رسد. باس به معنی فرکانس های پایین زیر 250 هرتز است. هنگامی که در تنظیمات اکولایزر هستید، فرکانس های پایین (بیش از 250 هرتز) را قطع کنید و ببینید آیا صدا واضح می شود یا خیر.

اگر راضی نیستید، سعی کنید فرکانس های بالا را افزایش دهید. فرکانس های بالا را زیاد افزایش ندهید زیرا باعث عدم تعادل صدا می شود و باعث اعوجاج می شود.

بهتر است ابتدا فرکانس‌های پایین‌تر را کمی کاهش دهید، آن‌ها را به حداکثر مقدار پایین‌تر نبرید، زیرا می‌تواند صدا را نیز نامتعادل کند. سپس اوج ها را کمی افزایش دهید.

به این ترتیب شما قادر خواهید بود مجموعه ای از فرکانس های دلخواه را بدست آورید. پس از تبدیل شدن به یک متخصص در تساوی، می توانید صداها را در چند ثانیه در صورت نیاز تنظیم کنید.

برای فیلم، موسیقی و بازی

ممکن است صدای بازی ها را از طریق بلندگوهای تلویزیون نمی شنوید. بازی‌هایی که روی رایانه اجرا می‌شوند، بیشتر صدا را از طریق بلندگوهای خارجی متصل به رایانه شخصی پخش می‌کنند. با این حال، گزینه ای برای پخش از طریق بلندگوهای تلویزیون LED وجود دارد.

این را ببینید  ویروسی شدن تلویزیون

در حین انجام بازی ها بیشتر به باس نیاز داریم اما گاهی اوقات فرکانس های بالا نیز برای برخی از بازی ها مورد نیاز است. برای بازی‌های اکشن، تنظیم مقدار بالاتر فرکانس بالا، تجربه‌ای عالی را ارائه می‌کند.

در حالی که برای بازی های جوی بیشتر، به باس بیشتر و بیشتری نیاز داریم. بنابراین تنظیم مقدار بالاتر فرکانس های پایین می تواند نتایج عالی ارائه دهد.

در نهایت، این به سلیقه شما و نوع بازی شما بستگی دارد. می توانید صداها را بر این اساس تنظیم کنید. اما اگر در حال پخش موسیقی هستید، بیشتر به بیس سنگین نیاز دارید. همانطور که در بلندگوهای تلویزیون بیس سنگینی وجود ندارد. شما فقط باید در مورد آن مصالحه کنید. شما می توانید با کاهش اوج و افزایش سطح پایین، تجربه بهتری کسب کنید.

با این حال، برای برخی از انواع موسیقی، ممکن است به وضوح در آواز بیشتر از باس نیاز داشته باشید. هنگام تماشای فیلم، باید هم کم و هم بالا را تنظیم کنید. شما به باس و همچنین وضوح در آواز نیاز دارید. با تنظیم هر دو بالا و پایین، می توانید یک نقطه شیرین به دست آورید.

آیا می دانید: ویژگی های کیفیت تصویر تلویزیون الجی

0/5 (0 نقد و بررسی)