دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

فهمیدن اینکه تلویزیون lg شما هیچ صدایی منتشر نمی کند خسته کننده است اما یک مشکل نسبتاً رایج است. با این حال، وحشت نکنید، زیرا ممکن است چندین دلیل بالقوه برای آن وجود داشته باشد. و بیشتر آنها مسائل ساده ای هستند که به راحتی قابل حل هستند. در این مقاله، دلایل دیگری را که می‌توانند تلویزیون lg شما را بی‌صدا کنند، مورد بحث قرار می‌دهیم. پس از خواندن این مقاله، می توانید مشکل و علت صدای کم تلویزیون lg را که با آن مواجه هستید حل کنید.

علت صدای کم تلویزیون lg

بررسی علت صدای کم تلویزیون lg

علت صدای کم تلویزیون lg شما ممکن است ناشی از عوامل مختلفی باشد. در اینجا چند مورد از شایع ترین علل وجود دارد:

 • اسپیکرها ممکن است مشکل داشته باشند. اگر بلندگوهای سیستم تلویزیون lg خراب باشد صدا به درستی کار نمی کند. ببینید آیا عیب یابی بلندگوها مشکل صدا را حل می کند یا خیر.
 • به دلیل قطع اتصال، درگاه های مسدود شده یا تنظیمات نادرست، دستگاه های رسانه ای مانند گیرنده، پخش کننده DVD یا کنسول بازی به تلویزیون lg متصل نمی شوند.
 • سیم های تلویزیون lg در معرض دید ممکن است باعث بی صدا شدن تلویزیون lg شما شوند. این امکان وجود دارد که شخصی به طور ناخواسته یک سیم دوشاخه را از دستگاه بلندگوی خارجی قطع کند و از تولید صدای تلویزیون lg شما جلوگیری کند.
 • اگر تلویزیون lg شما از گزینه پخش آنالوگ پشتیبانی می کند، تنظیم پخش آنالوگ را برای بررسی نویز در نظر بگیرید. اگر صدایی از تلویزیون lg شنیده می شود، به سادگی دلایل جایگزین، مانند محتوای پخش یا وسایل متصل را از نظر صدا بررسی کنید.
 • این یکی دیگر از دلایلی است که تلویزیون lg نمی تواند صدایی تولید کند. درایور یا نرم افزار ممکن است ناکافی باشد، که ممکن است بر روی برخی یا همه کانال ها تأثیر بگذارد. بررسی کنید که آیا سیستم های تلویزیون lg شما در حال اجرا هستند یا خیر.
این را ببینید  عیب یابی و رفع مشکلات رایج تلویزیون ‌های جی پلاس ال جی

بازیابی صدای تلویزیون lg

در حالی که تلویزیون lg‌های هوشمند دارای قابلیت‌های زیادی هستند، چندین برند تنظیمات و روش‌های صوتی متفاوتی برای پیکربندی آنها دارند. اما توصیه‌های ارائه‌شده در زیر باید به شما در بازیابی صدای ابزارتان کمک کند. در اینجا چند راه حل آزمایش شده برای کمک به حل مسئله آورده شده است:

راه اندازی دوباره تلویزیون lg

برای علت صدای کم تلویزیون lg چرخه برق یک اقدام اساسی است که مشکلات رایج تلویزیون lg هوشمند شما را برطرف می کند. یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید اگر صدای تلویزیون lg شما کار نمی کند یا گیر کرده است این است که آن را خاموش و دوباره روشن کنید.

فقط تلویزیون lg را از منبع برق آن جدا کنید، ده تا پانزده دقیقه صبر کنید و سپس آن را دوباره به آن وصل کنید تا کار کامل شود. بررسی کنید که آیا مشکل صدا در هنگام راه اندازی مجدد تلویزیون lg برطرف شده است یا خیر.

برای راه اندازی مجدد تلویزیون lg به سادگی مراحل زیر را انجام دهید:

 1. برای چند ثانیه، دکمه پاور تلویزیون lg را فشار داده و نگه دارید.
 2. اسبابک های مرتبط با تلویزیون lg شما باید قطع شوند.
 3. دوشاخه تلویزیون lg را از دیوار جدا کنید.
 4. پس از وصل کردن و راه اندازی مجدد برق، منتظر بمانید تا ریست شود.

این ممکن است بسیار ساده به نظر برسد، اما بارها موفق بوده است. این به این دلیل است که راه اندازی مجدد اجازه می دهد تا تنظیمات تلویزیون lg شما به روز شود. و بعد از اینکه دوباره آن را روشن کنید، مشکل حل می شود.

این را ببینید  روشن نشدن تلویزیون قدیمی

بررسی تنظیمات صوتی تلویزیون lg

برای علت صدای کم تلویزیون lg اکنون زمان آن است که تنظیمات ورودی صوتی خود را مرور کنید. ورودی صدا به چه معناست؟ به سادگی، ورودی صدا چیزی است که سیگنال های صوتی را به دستگاهی مانند تلویزیون lg شما می رساند. علاوه بر این، هنگامی که تنظیمات ورودی صدا در تلویزیون lg شما نادرست است، مشکلات صوتی رخ می دهد.

هر زمان که کسی دکمه نادرست کنترل از راه دور تلویزیون lg را فشار می دهد، یکی از رایج ترین راه هایی است که تنظیمات صوتی شما به خطر می افتد. برای مثال، اگر شما یا یکی از اعضای خانواده به طور ناخواسته «AUX» را فشار دهید. ورودی صوتی تلویزیون lg شما در آن نقطه به AUX تغییر می کند. این بدان معناست که برای پخش صدا باید چیزی به پورت AUX وصل شود.

می‌توانید تست صدا را روی تلویزیون lg سامسونگ انجام دهید تا ببینید آیا تنظیمات صدا درست هستند یا خیر.

در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

 • “پشتیبانی” را در قسمت تنظیمات انتخاب کنید.
 • پس از انتخاب «Start Sound Test»، روی «Self Diagnosis» ضربه بزنید.

اگر در تنظیمات صوتی شما مشکلی وجود داشته باشد، آزمایش آن را برای شما آشکار خواهد کرد. و در صورت وجود، می توانید برای بازیابی تنظیمات صدای خود اقدامات زیر را انجام دهید:

 • به تنظیمات بروید و سپس “صدا” را انتخاب کنید.
 • در مورد «تنظیمات تخصصی» تصمیم بگیرید.
 • در نهایت، “Reset Sound” را انتخاب کنید.

کابل HDMI شما ممکن است دلیل هر گونه مشکل صوتی باشد که با تلویزیون lg خود تجربه می کنید.

این را ببینید  دلایل آسیب تلویزیون lg صفحه تخت

بررسی کابل HDMI

برای علت صدای کم تلویزیون lg صدا و ویدیوی هر دستگاه خارجی متصل با استفاده از سیم های HDMI ارسال می شود. این احتمال وجود دارد که کابل HDMI که برای اتصال ست تاپ باکس خود به تلویزیون lg خود استفاده می کنید، خراب باشد یا اتصال شل شده باشد. اطمینان حاصل کنید که هر دو انتهای کابل به طور ایمن وارد شده است. مشکلات صدا ممکن است گاهی به دلیل اتصال شل ایجاد شود.

برای رفع این مشکل، کابل HDMI تلویزیون lg خود را جدا کرده و بررسی کنید که آیا علائم آشکاری از آسیب وجود دارد یا خیر. کابل HDMI را دوباره وصل کنید و بررسی کنید که آیا مشکل برطرف شده است و آیا همه چیز مرتب است یا خیر.

بیشتر بدانید: تلویزیون الجی شما چه مدت باید دوام بیاورد؟

0/5 (0 نقد و بررسی)