دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

آشنایی با 5 مشکل ماشین ظرفشویی ال جی که باید بدانید

ال جی تولید کننده لوازم خانگی با ماشین های ظرفشویی محبوب است. با این حال، ماشین های ظرفشویی آنها مانند هر وسیله دیگری مستعد مشکلات و خرابی هستند. برای آگاهی از پنج مشکل رایج ماشین های ظرفشویی ال جی، ادامه مطلب را بخوانید.

  1. تخلیه نشدن ماشین ظرفشویی (کد خطای OE)

شایع ترین مشکل ماشین های ظرفشویی ال جی و به طور کلی ماشین های ظرفشویی این است که ماشین ظرفشویی تخلیه نمی شود. هرگاه مشکلی در تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی شما ایجاد شود، خواهید دید که کد خطای OE روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی شما ظاهر می شود.

به طور معمول، این کد خطا آسان است و نباید باعث وحشت شما شود. در بیشتر مواقع، این کد خطا به دلیل مسدود شدن غذا یا مشکل نصب ظاهر می شود. ساده ترین کار این است که ابتدا مواد زائد غذا را بررسی کنید.

کار خود را با بازرسی ماشین ظرفشویی از نظر باقی مانده مواد غذایی بزرگ شروع کنید. به بازوهای اسپری، فیلترها و پروانه ها نگاه کنید. حتی اگر هیچ غذای قابل مشاهده ای مشاهده نکردید، این قسمت ها را تمیز کنید تا مطمئن شوید همه چیز برداشته شده است. به راحتی می توانید از بوقلمون برای تمیز کردن این قسمت ها استفاده کنید.

وقتی همه چیز را به صورت دستی تمیز کردید، سعی کنید ماشین ظرفشویی را روشن کنید تا ببینید آیا این کار کمک کرده است.

یک چرخه معمولی یا سنگین را بدون ظروف و مواد شوینده اجرا کنید. این به شما امکان می دهد دستگاه را خارج کرده و عملکرد تخلیه را آزمایش کنید. اگر تخلیه هنوز به درستی عمل نمی کند، باید شیلنگ تخلیه را بررسی کنید. هر زمان که چیزی به آن فشار آورد، یک لوله تخلیه می تواند پیچ ​​خورده شود. شلنگ تخلیه زیر سینک خواهد بود. در صورت پیچ خوردگی یا فشار دادن چیزی به آن، لوله را صاف کنید.

  1. موتور شستشوی ماشین ظرفشویی خراب شد (کد خطای LE)

یکی دیگر از مشکلات رایج ماشین های ظرفشویی ال جی این است که موتور شستشوی ماشین ظرفشویی خراب است. این باعث می شود که کد خطای LE روی صفحه نمایش شما ظاهر شود. دو دلیل وجود دارد که این کد خطا روی صفحه شما ظاهر می شود: یا سیم باف در عایق گیر کرده است یا مجموعه مخزن دیگر به درستی کار نمی کند.

این را ببینید  دلایل روشن نشدن تلویزیون الجی

اگر کد خطای LE ظاهر می شود زیرا بافندگی سیم در عایق گیر کرده است، شما فقط باید یک تکه از مواد تفلون نرم را بین بافندگی سیم و پنل عایق قرار دهید.

این کار در آینده مانع از گیر افتادن و شکستن آنها می شود. با این حال، این کد خطا همچنین نشان دهنده بد بودن مجموعه sump است. اگر این مشکل شماست، باید یک sump جدید نصب کنید.

اگر می شنوید که ماشین ظرفشویی سعی می کند کار کند اما ماشین ظرفشویی کار نمی کند، احتمالاً خرابکار مقصر است. برای رفع این مشکل، ابتدا ماشین ظرفشویی را از محفظه آن خارج کنید. صفحه را از پشت ماشین ظرفشویی بردارید.

مخزن قدیمی را بردارید و یک لوله جدید جایگزین کنید. این کار را با قطع اتصالات الکتریکی، لغو همه مجموعه ها، برداشتن بست های فشاری فنر و بازکردن گیره های نگهدارنده انجام می دهید.

پس از برداشتن کنده قدیمی، جدید را به ترتیب معکوس نصب کنید. به محض اینکه در جای خود قرار گرفت، کل ماشین ظرفشویی را مجدداً مونتاژ کرده و مجدداً داخل محفظه خود در زیر پیشخوان قرار دهید.

  1. روشن نشدن ماشین ظرفشویی

بسیاری از دارندگان ماشین ظرفشویی ال جی از روشن نشدن ماشین ظرفشویی خود شکایت دارند. رایج ترین دلیل این مشکل این است که فیلتر نویز خراب است.

این باعث می شود ماشین ظرفشویی به نظر برسد که قدرت ندارد و به هیچ دکمه ای که روی برد کنترل استفاده می شود پاسخ نمی دهد.

اگر این مورد در مورد شما صادق است، تنها راه حل این مشکل تعویض فیلتر نویز در ماشین ظرفشویی است. خوشبختانه این روند نسبتاً آسان است.

این را ببینید  تعویض کمپرسور یخچال الجی

اولین کاری که باید انجام دهید این است که قطع کننده را در پاور اصلی خانه خود بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که روی آن قرار گرفته یا سیم ها خراب نشده اند. این می تواند به راحتی مشکل را برطرف کند.

برای اطمینان از اینکه برق به ماشین ظرفشویی شما می رسد، با استفاده از یک پیچ گوشتی دو پیچ نگهدارنده درپوش پایینی را برداشته و پیچ نگهدارنده روکش روی جعبه برق را بردارید.

برای بررسی ولتاژ بین سیمهای سفید و سیاه از مولتی متر استفاده کنید. اگر ولتاژ وجود دارد، مطمئناً فیلتر نویز مقصر است. شکن را خاموش کنید.

در حالی که شکن خاموش است، ماشین ظرفشویی را باز کرده و به پنل جلویی داخلی دسترسی پیدا کنید. پنل داخلی درب را از پنل بیرونی در جدا کنید تا به صفحه کنترل بین هر دو دسترسی داشته باشید. از یک مولتی متر برای بررسی پیوستگی فیوز استفاده کنید، به این معنی که باید صفر را نشان دهد.

اگر فیوز خراب است، باید برد کنترل را نیز تعویض کنید. ماشین ظرفشویی را از زیر پیشخوان بردارید. مجموعه فیلتر نویز را تعیین کرده و سیم ها را جدا کنید.

پیچ ها را باز کنید. فیلتر نویز را به سمت راست بکشید تا بیرون بیاید. اکنون، فیلتر نویز جدید را در جای خود نصب کنید. ماشین ظرفشویی خود را دوباره مونتاژ کنید.

  1. نشت ماشین ظرفشویی روی زمین

یکی دیگر از مشکلات رایج ماشین های ظرفشویی ال جی این است که می توانند روی زمین نشت کنند، این امر باعث هدر رفتن آب و آسیب به آب می شود. شایع ترین دلیل این مشکل شکستگی شیر آب است.

با قطع دستگاه شروع کنید. سپس شیر آب زیر ماشین ظرفشویی را بردارید. چهار پیچ نگهدارنده شیر آب را در محل خود بردارید. مهار را از برق بکشید و خط آب را از شیر آب خارج کنید. اکنون، شیلنگ آب را به شیر آب جدید وصل کنید. مهار برقی را در اطراف شیر نصب کرده و با نصب مجدد پیچ ​​ها، آن را در جای خود قرار دهید. بقیه ماشین ظرفشویی را دوباره مونتاژ کنید.

  1. نشت آب ماشین ظرفشویی به داخل ظرف تخلیه، راه اندازی سوییچ سیل (کد خطای AE)

سرانجام، آخرین مشکل رایج در رابطه با ماشین های ظرفشویی ال جی این است که ماشین ظرفشویی آب را به داخل مخزن تخلیه نشت می کند، که باعث ایجاد سوییچ سیل می شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، یک کد خطای AE روی صفحه شما ظاهر می شود.

این را ببینید  عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی

اغلب، این مشکل به دلیل شکستن بازوی اسپری پایین است که تشخیص آن دشوار است. تعیین اینکه آیا نشتی ناشی از شکستگی بازوی اسپری تحتانی است یا خیر، بسیار مشکل است زیرا نمی توانید نحوه عملکرد بازوی اسپری را در حین کار ماشین ظرفشویی مشاهده کنید.

شما می خواهید هر گونه خراش، ترک یا آسیب را بررسی کنید، اما مشاهده برخی از آسیب ها با چشم دشوار است. برای رفع این مشکل، باید یک بازوی اسپری پایین تر را نصب کنید. کار را با برداشتن بازوی اسپری معیوب با استفاده از پیچ گوشتی شروع کنید. سپس، به سادگی یک بازوی اسپری پایین تر را به جای بازوی قدیمی و شکسته نصب کنید.

دلایل دیگر این کد عبارتند از:

  • مهر و موم درب معیوب
  • خرابی هواکش و مونتاژ فن

برای پی بردن به علت نشت، چرخه شستشو را شروع کنید و ببینید آب از کجا از ماشین ظرفشویی خارج می شود. اگر آب به درگاه تخلیه سرریز خروج می کند، می توانید انتظار داشته باشید که مشکل مربوط به مهر و موم درب یا شکستگی بازوی اسپری پایین باشد.

0/5 (0 نقد و بررسی)